سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي خبر داد:

اقامه ده‌ها هزار نماز جماعت در مدارس كشور

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:٠٢    نسخه چاپی    
اكنون وضعيت نماز در دانشگاه‌هاي ما خوب است و اكنون به طور مثال در دانشگاه علم و صنعت هزار و 200 دانشجو به اقامه نماز مي‌پردازند و اين در حالي است كه در دوران پيش از انقلاب شايد 50 دانشجو نيز در نماز شركت نمي‌كردند.
 رئيس ستاد اقامه نماز كشور گفت: اكنون ده‌ها هزار نماز جماعت در مدارس كشور اقامه ميشود و مدرسه بدون نمازخانه نيز ساخته نمي‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتي پيش از ظهر امروز در حاشيه گردهمايي دبيران ستاد اقامه نماز استان‌هاي كشور كه در مجتمع ياوران مهدي(عج) برگزار شد به آغاز فعاليت ستاد اقامه نماز از 20 سال پيش اظهار داشت: اين ستاد از بركات فراواني برخوردار بوده و اكنون در هر استان يك ستاد مشغول فعاليت است.
وي خاطرنشان كرد: بيشترين فعاليت‌هاي ستاد اقامه نماز در حوزه نسل جوان و نوجوان صورت مي‌گيرد.
رئيس ستاد اقامه نماز كشور با بيان اينكه حركت خوبي در امر مسجدسازي در جاده‌ها ايجاد شده است، گفت: اكنون 700 مسجد احداث شده و ده‌ها هزار نماز جماعت در مدارس اقامه مي‌شود و مدرسه بدون نمازخانه ساخته نمي‌شود.
قرائتي با اشاره به اقامه نماز ظهر عاشورا و تاسوعا اذعان داشت: كشورهاي دنيا در نماز ظهر عاشورا و تاسوعا به ما تأسي كرده‌اند.
وي خاطرنشان كرد: ده‌ها كتاب درباره اسرار نماز با مخاطبان مختلف تدوين شده كه در ترويج فرهنگ نماز مؤثر خواهد بود.
رئيس ستاد اقامه نماز كشور تصريح كرد: گردهمايي مديران ستادها در طول سال برگزار مي‌شود كه در اين گردهمايي مديران به انعكاس مشكلات و نيازها مي‌پردازند و راه حل‌ها را مورد بررسي قرار مي‌دهد و كار بسيار انجام شده است.
قرائتي با بيان اينكه حد مطلوب ما اين است كه در كشور امام زمان(عج) و جمهوري اسلامي يك تارك الصلاة نبايد وجود داشته باشد، اذعان داشت: همگان بايد نماز را عاشقانه و آگاهانه اقامه كنند.
رئيس ستاد اقامه نماز كشور تصريح كرد: اكنون وضعيت نماز در دانشگاه‌هاي ما خوب است و اكنون به طور مثال در دانشگاه علم و صنعت هزار و 200 دانشجو به اقامه نماز مي‌پردازند و اين در حالي است كه در دوران پيش از انقلاب شايد 50 دانشجو نيز در نماز شركت نمي‌كردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:٠٢

   

پر مبحث ترین ها