سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

كارشناس قرآن اداره كل آموزش و پرورش استان قم:

مسابقات قرآن و معارف اسلامي دانش‌آموزان در قم برگزار مي‌شود

اين مسابقات زمينه شناسايي استعدادهاي دانش‌آموزان را فراهم كرده و زمينه‌اي براي ادامه فعاليت قرآني دانش‌آموزان در مقاطع بالاتر ايجاد مي‌كند.
كارشناس قرآن اداره كل آموزش و پرورش استان قم از برگزاري مرحله استاني بيست و نهمين دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامي در ارديبهشت سال جاري در قم خبر داد.

محمدحسن موسوي‌نيا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، با اشاره به بيست و نهمين دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامي اظهار داشت: دانش‌آموزان مدارس راهنمايي و متوسطه در مرحله استاني مسابقات با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.
وي خاطرنشان كرد: آزمون كتبي مرحله استاني مسابقات چهارم ارديبهشت ماه در مدرسه مبعث واقع در ناحيه يك و مدرسه هدايتي برگزار مي‌شود.
كارشناس قرآن اداره كل آموزش و پرورش استان قم تصريح كرد: دانش‌آموزان از 19 ارديبهشت تا 22 ارديبهشت در آزمون شفاهي اين مسابقات شركت مي‌كنند.
موسوي‌نيا با بيان اينكه بالغ بر يك‌هزار و 200 دانش‌آموز مدارس راهنمايي و متوسطه موفق به راهيابي به مرحله استاني مسابقات قرآني شدند، گفت: با تمهيدات صورت گرفته دانش‌آموزان دوره راهنمايي نيز در مرحله كشوري حضور پيدا مي‌كنند و اين دوره از مسابقات از حساسيت خاصي برخوردار است.
وي خاطرنشان كرد: اين مسابقات در قالب هشت رشته قرائت، حفظ، مفاهيم، تفسير، نهج‌البلاغه، احكام و اذان برگزار مي‌شود.
كارشناس قرآن اداره كل آموزش و پرورش استان قم تصريح كرد: دانش‌آموزان از اين دوره از مسابقات قرآني نسبت به سال گذشته استقبال چشمگيري داشتند كه اين مسئله نشان‌دهنده اهميت و تاثيرگذاري قرآن و معارف آن در زندگي دانش‌آموزان است.
موسوي‌نيا با اشاره به مرحله كشوري مسابقات قرآن و معارف اسلامي اذعان كرد: 70 دانش‌آموز به مرحله كشوري اين مسابقات اعزام مي‌شوند و در تابستان سال جاري به رقابت مي‌پردازند.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به تلاش‌هاي دانش‌آموزان در سال گذشته 12 نفر از دانش‌آموزان استان قم موفق به كسب رتبه برتر كشوري شدند.
كارشناس قرآن اداره كل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به ديگر مزاياي برگزاري مسابقات قرآن اذعان كرد: اين مسابقات زمينه شناسايي استعدادهاي دانش‌آموزان را فراهم كرده و زمينه‌اي براي ادامه فعاليت قرآني دانش‌آموزان در مقاطع بالاتر ايجاد مي‌كند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٠, ٠١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها