سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نمایشگاه گلستان زندگی در حرم حضرت معصومه(س) افتتاح شد

بروز شده : ٢-٠١-١٣٩٢, ٠٩:١٣    نسخه چاپی    
اهل‎بيت(ع) فرموده‎اند كه هدف از زيارت، شناخت و معرفت است، در رژيم پهلوي، مردم فقط به زيارت اكتفا مي‎كردند و به بركت امام خميني(ره) و شهدا فرصتي به‎دست آمده تا مردم به تبيين زيارت بپردازند.
آئین افتتاحیه نمايشگاه "گلستان زندگی" با حضور تولیت و مسئولان آستان مقدس حضرت معصومه (س)در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر برگزار شد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در این مراسم که صبح امروز در شبستان نجمه خاتون حرم حضرت معصومه (س)برگزار شد، ضمن تبريك سال نو به ایام فاطمیه اظهار داشت: آغاز و پایان امسال به نام حضرت زهرا(س) مزين شده است و امیدواریم که در این سال، در خدمت به معارف اهل بیت علیهم‌‌السلام موفق باشیم.

حجت الاسلام سعیدی افزود: وظيفه داريم آستان‎هاي مقدس اهل‎بيت (ع) را پويا كنيم، يعني اهدافي كه براي اين آستان مشخص شده را بشناسيم و اگر غفلتي در آن شده، يادآوري كنيم.

وی با اشاره به سفرهای پرتعداد زیارتی در ایام نوروز گفت: اهل‎بيت(ع) فرموده‎اند كه هدف از زيارت، شناخت و معرفت است، در رژيم پهلوي، مردم فقط به زيارت اكتفا مي‎كردند و به بركت امام خميني(ره) و شهدا فرصتي به‎دست آمده تا مردم به تبيين زيارت بپردازند.

توليت آستان مقدس حضرت معصومه (س)با اشاره به برپایی سه نمایشگاه نوروزی امسال از سوی حرم مطهر قم تأكيد كرد: برپايي اينگونه نمايشگاه‌ها نه تنها منافاتي با شناخت و زيارت ندارد، بلكه مكمل و مفسر است.

سعيدي درباره نمایشگاه گلستان زندگی هم گفت: اين نمايشگاه با سختي‎هاي بسيار برپا شده و هدف آن اين است كه خانواده‌ها علاوه بر زيارت، معلومات خود را افزايش دهند.

وی به بخش ویژه بانوان نمایشگاه گلستان زندگی اشاره كرد و گفت: در اين نمايشگاه غرفه‎هايي نیز مختص بانوان و كودكان تعبيه شده است تا در عرصه‌های مختلف مشاوره و...، به آنها خدمت‌رسانی كنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠١-١٣٩٢, ٠٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها