سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با حضور وزیر ارشاد

لوح فشرده زبان فارسی رونمایی شد

کتاب مذکور در قالب چهار سی دی و به منظور آموزش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی به غیرفارسی زبانان تهیه و تولید شده است.
لوح فشرده زبان فارسی با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری هفتمین همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، رئیس دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی در مراسم رونمایی از لوح فشرده زبان فارسی اظهار داشت: این نرم افزار پس از هفت سال تلاش به منظور پاسخگویی به نیاز مخاطبان و علاقه مندان به فراگیری زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور تولید شده است.
عباسعلی وفایی افزود: پیش از این 9 جلد کتاب در حوزه زبان فارسی چاپ شده بود که اکنون این کتاب به نرم افزار تبدیل شده و 50 هزار نسخه از آن تا پایان شهریور ماه با کمک سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در نقاط مختلف دنیا عرضه خواهد شد.
وی با بیان این که، کتاب زبان فارسی در مدت سه سال عرضه و تدریس در خارج از کشور با استقبال چشمگیری روبرو شده است، ادامه داد: لوح فشرده کتاب مذکور در قالب چهار سی دی و به منظور آموزش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی به غیرفارسی زبانان تهیه و تولید شده است.
دبیر شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی خاطرنشان کرد: در این لوح، فیلم های متعدد آموزشی گنجانده شده و این امکان وجود دارد که با کلید روی متن، آن موضوع برای فرد به زبان فارسی خوانده شود.
وی اظهار امیدواری کرد که با عرضه لوح فشرده زبان فارسی به زبان های مختلف بتوانیم در راستای ترویج زبان فارسی در نقاط مختلف دنیا گام های مثبتی برداریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩١, ١۴:٣٠

   

پر مبحث ترین ها