سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تدريس زبان فارسی در 360 دانشگاه دنیا

در برخی کشورها نیز زبان فارسی به عنوان زبان دوم مطرح است به طوری که در شش کشور دنیا در مقطع دبیرستان زبان فارسی به عنوان زبان دوم به دانش آموزان آموزش داده می‌شود و زبان اول این دانش آموزان دبیرستانی، انگلیسی است و بر اساس انتخاب خود افراد، فرانسوی، آلمانی و یا فارسی به عنوان زبان دوم آموزش داده می‌شود.
رئیس مرکز گسترش زبان فارسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در 160 دانشگاه دنیا، رشته زبان و ادبیات فارسی تدریس شده و در 200 دانشگاه نیز دانشجویان واحد زبان فارسی را می‌گذرانند.

به گزارش ايسنا، سید محمدرضا دربندی در مراسم اختتامیه دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی که در دانشگاه بين‌المللي امام(ره)برگزار شد، بیان کرد: زبان فارسی، زبانی مورد توجه در دنیا است به طوری که در 160 دانشگاه دنیا، رشته زبان و ادبیات فارسی تدریس شده و در 200 دانشگاه نیز رشته‌های زبان شناسی، شرق شناسی و ایران شناسی تدریس می‌شود که دانشجویان این رشته ها، واحد درسی زبان فارسی را می گذرانند.

وی اضافه کرد: علاوه بر کسانی که زبان فارسی را در دانشگاه‌ها آموزش می‌بینند، افرادی هستند که داوطلب آزاد بوده و تمایل به یادگیری زبان فارسی دارند و در این دوره آموزشی نیز شاهد حضور این افراد هستیم.

رئيس مرکز گسترش زبان فارسی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان کرد: در برخی کشورها نیز زبان فارسی به عنوان زبان دوم مطرح است به طوری که در شش کشور دنیا در مقطع دبیرستان زبان فارسی به عنوان زبان دوم به دانش آموزان آموزش داده می‌شود و زبان اول این دانش آموزان دبیرستانی، انگلیسی است و بر اساس انتخاب خود افراد، فرانسوی، آلمانی و یا فارسی به عنوان زبان دوم آموزش داده می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۵-١٣٩١, ١٢:۵۶

   

پر مبحث ترین ها