سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتشار دیوان شعر حضرت علی (ع) پس از 1100 سال

این دیوان همانند نهج البلاغه بعد از شهادت حضرت علی (ع) گردآوری شد و تاریخ انجام این کار حوالی سال 300 هجری قمری بوده و تنها 60 نسخه از آن وجود دارد.
مدیر انتشارات راشدین از چاپ دیوان شعر حضرت علی (ع) بر اساس یکی از 60 نسخه این شعرها در جهان و برای اولین بار به زبان فارسی خبر داد.

راهب عارفی محقق، مترجم و مدیر انتشارات «راشدین» در این باره به مهر گفت: این دیوان همانند نهج البلاغه بعد از شهادت حضرت علی (ع) گردآوری شد و تاریخ انجام این کار حوالی سال 300 هجری قمری بوده و تنها 60 نسخه از آن وجود دارد.

وی افزود: ما در انتشارات راشدین این کتاب را که در واقع شعرهای پراکنده حضرت علی (ع) است و توسط یک محقق سوری به نام سالم شمس‌الدین تصحیح شده بود، سال گذشته از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تهیه کردیم.

این مترجم زبان و ادبیات عرب اضافه کرد: بنده حدود 8 ماه مشغول ترجمه این دیوان به زبان فارسی بودم. شعرهای حضرت علی (ع) پیش از این در لبنان و سوریه منتشر شده بود، اما این برای نخستین بار است به زبان فارسی ترجمه می‌شود.

به گفته مدیر انتشارات راشدین، دیوان شعر حضرت علی (ع) که شعرهایش پراکنده و در موضوعات مختلف اعم از خداشناسی و عرفان است، چندی پیش مجوز نشرش را دریافت کرد و اخیراً در حجمی حدوداً 200 صفحه منتشر و راهی بازار شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩١, ١١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها