سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی:

باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیاده شود

  آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی گفت: همه موظف به انجام تکالیف هستیم، باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیاده شود و حوزه‌ها به فکر احیای کلمه اسلام و ترقی جامعه اسلامی باشند و بدانند خداوند اعمال آنها را می‌بیند.
  آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی: همه موظف به انجام تکالیف هستیم، باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیاده شود.

به‌گزارش مرکز خبر حوزه، حضرت آیت الله صافی‌گلپایگانی امروز در دیدار اساتید مدیران و طلاب مدرسه علمیه حضرت موسی‌بن جعفر‌(ع) که در دفتر معظم‌له برگزار شد اظهار داشتند: برای حفظ سنت‌های نبوی و ائمه اطهار‌(ع) باید طلاب فعال باشند و به گونه‌ای رفتار کنند که رضایت اهل‌بیت‌(ع) و امام زمان‌(عج) را کسب نمایند.

ایشان ادامه دادند: همه موظف به انجام تکالیف هستیم، باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیاده شود و حوزه‌ها به فکر احیای کلمه اسلام و ترقی جامعه اسلامی باشند و بدانند خداوند اعمال آنها را می‌بیند.

معظم‌له افزودند: پیامبر اکرم‌(ص) دوست دارند، همه امت اسلامی به دستورات دین عمل کنند و مانند ابوذر، مقداد، سلمان و عمار باشند تا دشمنان نتوانند به اسلام خدشه وارد کنند و از اسلام و هویت اسلامی مردم و جامعه اسلامی محافظت کنند.

این مرجع تقلید گفتند: هویت ما، هویت محمدی‌(ص) و اهل‌بیتی‌(ع) ‌ است و باید با تمام قوا این هویت را حفظ کنیم و راهی برای سعادت بشر غیر از راه‌ اهل‌بیت‌(ع) وجود ندارد.

ایشان بیان داشتند: راه راست همان است که قرآن و نهج‌البلاغه نشان می‌دهند و راه‌های دیگر و حرف‌های نامربوط دیگر کج راهه است و انسان‌ها را از راه خدا متفرق می‌کند و افراد را به چاه تباهی می‌اندازد، طلاب و روحانیون، باید خدمتگزار مخلص امام زمان‌(عج) باشند و با تبلیغ دین و حمایت از اسلام قلب امام زمان‌(عج) را مسرور کنند.

telegram 19dey.com
عادل    4 بهمن 1389 06:07
سلام برای امر به معروف باید وارد جامعه شد و با افراد ی که راه خود را اشتباهی رفتند اتباط برقرار کرد... یعنی باید با انها دوست شویم و برای انها همانند یک اینه باشیم تا خودشا ن را ببینند... کیمیاگری...همه ما از این افراد در فامیل..محله..و محل کار وتحصیل داریم اولین ومهمترین گام ایجاد یک ارتباط گرم و صمیمی و صادقانه با این افراد است...نباید از انها مئوس و فراری باشیم. من الله التوفیق
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٨٩, ٢١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها