سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود میرباقری به حاشیه​های «مختارنامه»

بروز شده : ۵-١٠-١٣٨٩, ٠١:١٣    نسخه چاپی    
داوود میر باقری کارگردان مختارنامه ، هرچند خیلی‌ها را جمعه شب‌ها پای تلویزیون می‌نشاند، اما نه خودش و نه سریالش از حاشیه‌ها در امان نمانده‌اند.
ورود میرباقری به حاشیه​های «مختارنامه»
داوود میر باقری کارگردان مختارنامه ، هرچند خیلی‌ها را جمعه شب‌ها پای تلویزیون می‌نشاند، اما نه خودش و نه سریالش از حاشیه‌ها در امان نمانده‌اند.

محمد رضا رستمی: داوود میرباقری طی این سال‌ها اگرچه از حاشیه دوری جسته و زیاد تن به مصاحبه نداده اما در کارنامه‌اش آثار جنجالی کم ندارد؛ از «آدم برفی» و توقیف طولانی مدتش گرفته تا نمایش «دندون طلا» و حواشی که اجرایش بر انگیخت.

نویسنده و کارگردان 52 ساله شاهرودی، هرچند با مختارنامه خیلی‌ها را جمعه شب‌ها پای تلویزیون می‌نشاند، اما نه خودش و نه کارش از حاشیه‌هایی که پشت سر هم از راه می رسند، در امان نمانده‌اند.

اولین حاشیه مختار نامه موسیقی پایانی و پخش تک خوانی یک زن بود، بعد نوبت به بحث بودجه و مبلغ قراردادها رسید. نمایش چهره حضرت عباس و بحث ضد ایرانی بودن سریال هم به ماجرا اضافه شد.

جمال شورجه اولین کارگردانی بود که لب به انتقاد گشود، خشونت زیاد مختار نامه را تقبیح کرد و از مسولان سیما گلایه کرد.

این حاشیه‌ها البته تبعاتی هم داشتند مثل اعتراض به نمایش چهره حضرت عباس که باعث شد تیم سازنده سریال از خیر نمایش این تصاویر بگذرد.

حالا اما به نظر می‌رسد کارگردان و نویسنده‌ای که تحصیلاتش در رشته معدن است، تصمیم گرفته خودش هم وارد میدان شود و هر از گاهی به منتقدانش پاسخ دهد تا نه زیر پای خودش خالی شود و نه زیر پای سریالش.

او در اولین واکنش به صورت تلویحی جواب آن‌هایی را داده که او را به ضد ایرانی بودن متهم کرده اند: «مختارنامه 40 قسمت دارد که تا اکنون 12 قسمت از آن پخش شده است و هنوز نمی‌توان قضاوت خوبی در مورد آن کرد. برخی به ضد ایرانی بودن فیلم اعتراض داشتند که من ترجیح می‌دهم فعلاً در مقابل آن واکنشی نشان ندهم، شاید ادامه سریال پاسخ انتقاد آنها را بدهد.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٨٩, ٠١:١٣

   

پر مبحث ترین ها