سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استفاده از گوشی‌های هوشمند برای تشخیص سرطان پوست

این‌بار نیز آیفون و آیپد شما در زمینه تشخیص سرطان پوست به کمک شما می‌آیند. فقط کافیست این نرم‌افزار را روی آنها نصب کنید.
پژوهشگران بخش سیستم‌های بهداشتی و سلامتی دانشگاه میشیگان نرم‌افزاری برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرده‌اند که کاربران به کمک آن می‌توانند سرطان پوست خود را تشخیص دهند.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت mashable، پژوهشگران دانشگاه می‌شیگان نرم‌افزاری با نام UMSkinCheck طراحی کرده‌اند که دستورالعمل‌های مشخصی را برای شناسایی سرطان پوست به کاربران ارائه می‌کند.

کاربرانی که بخواهند با استفاده از این نرم‌افزار خود را معاینه کنند، در ابتدا باید ۲۳ عکس از نقاط مختلف بدن خود تهیه کنند تا بتواند از دستورالعمل‌های این نرم‌افزار استفاده کند.

سازوکار این نرم‌افزار بدین شکل است که کاربر هر چند وقت یکبار باید عکس‌هایی از برخی نقاط بدن خود تهیه کند و آن‌ها را به کمک این نرم‌افزار مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد تا بتواند تغییراتی را که به مرور بر روی پوستش صورت می‌گیرد، شناسایی کند.

مایکل سابل، استاد جراحی در مدرسه پزشکی دانشگاه می‌شیگان که سرپرستی تیم پزشکان را در طراحی این نرم‌افزار برعهده دارد، گفته است: عکاسی از نقاط مختلف بدن منبع خوبی برای معاینه بیمارانی است که در خطر ابتلا به ملانوما (نوعی از سرطان پوست) قرار دارند.

اما بیماران برای این کار نیازمند یک عکاس حرفه‌ای هستند و عمدتاً خدمات بیمه نیز چنین هزینه‌هایی را پوشش نمی‌دهند. ولی حالا اکثر مردم دوربین‌های دیجیتالی بر روی گوشی‌های خود دارند و به آسانی می‌توانند این کار را در منازلشان انجام دهند.

این نرم‌افزار که با تجزیه و تحلیل این عکس‌ها سرطان پوست را تشخیص می‌دهد، هم اکنون برای استفاده از آیفون و آیپد ساخته شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۴-١٣٩١, ١٩:٣٠

   

پر مبحث ترین ها