سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد از اجبار دختران کم سن بنگلادش به ازدواج (+عکس)

بروز شده : ۴-٠۶-١٣٩۴, ٢٢:۵٠    نسخه چاپی    
با تمام اینها پدران عقیده دارند این مردان از دختران شان در برابر تعرض و آزار اذیت جنسی حمایت می کنند.

گزارش های منتشر شده از سوی سازمان غیردولتی "دیده بان حقوق بشر" نشان می دهد میزان ازدواج کودکان در کشور بنگلادش روز به روز بیشتر می شود.

به گزارش عصرایران به نقل از سایت روزنامه گاردین، به طوری که طبق آخرین گزارش های این سازمان، 29 درصد از دختران بنگلادشی در سنین زیر 15 سال و 65 درصد از آنان در سنین زیر 18 سال ازدواج می کنند.

اغلب دخترانی که در سنین کم باردار شدند با خطر مرگ در هنگام تولد نوزاد خود رو به رو می شوند.

به گفته دیده بان حقوق بشر فاصله سنی میان دختران و همسران شان دلیلی روشن بر خشونت و تعرض جنسی به آنان محسوب است. با تمام اینها پدران عقیده دارند این مردان از دختران شان در برابر تعرض و آزار اذیت جنسی حمایت می کنند.

در همین راستا سایت روزنامه گاردین اقدام به انتشار تصاویری تاثیر برانگیز از دختران بنگلادشی زیر 15 سالی کرد که به ازدواج با مردان 30 ساله مجبور شده اند.

بخشی از تصاویر منتشر شده گویای داستان دختر 15 ساله به نام " ناسوین" است که مجبور به ازدواج با مرد 32 ساله شده است. وی چهره ای درهم دارد و همسرش وی را بعد از آماده سازی برای مراسم ازدواج به اجبار با خود همراه می کند.

گاردین همچنین داستان دخترک 14 ساله ای را به تصویر می کشد که به اجبار خانواده ترک تحصیل کرده و به عقد جوان 27 ساله در آمده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۶-١٣٩۴, ٢٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها