سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش صاحب جنگنده و خلبان شد/ تصویر

شماری از ساکنان مناطق نزدیک به فرودگاه نظامی الجراح در حومه شهر حلب هم به گزارشگران دیده بان حقوق بشر سوریه گفتند که آنها پرواز حداقل یک هواپیمای جنگی از این فرودگاه را در ارتفاع پایین مشاهده کرده اند.
جنگنده های داعش در آسمان سوریه به پرواز درآمدند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، داعش هم اکنون سه فروند هواپیمای جنگی در اختیار دارد که می توانند پرواز کنند و عملیات نظامی داشته باشند. اعتقاد بر این است که این جنگنده ها از نوع میگ 21 و 23 هستند.

"دیده بان حقوق بشر سوریه" مستقر در لندن با اعلام این خبر توضیح داد: تعدادی از افسران ارتش سابق عراق که در سال 2003 منحل شد و هم اکنون عضو داعش هستند؛ به اعضای داعش، خلبانی جنگنده های روسی را آموزش می دهند. آموزش خلبانی در فرودگاه نظامی "الجراح" در حومه شهر حلب در شمال سوریه، آموزش خلبانی می دهند. فرودگاه نظامی الجراح حلب به نام فرودگاه کشیش نیز شناخته می شود.

هم اکنون این فرودگاه یکی از مهمترین پایگاه های نظامی داعش است.
داعش تاکنون فرودگاه های نظامی نیروی هوایی سوریه را در مناطق حلب، رقه ، دیرالزور و بوکمال را تصرف و شماری از جنگنده های نیروی هوایی سوریه را به دست آوردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه یک گروه مخالف حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه است که به وسیله گزارشگران خود در مناطق مختلف این کشور، تحولات سوریه را منتشر می کند.
یکی از جنگنده های نیروی هوایی سوریه در تصرف داعش

داعش صاحب جنگنده و خلبان شد

داعش صاحب جنگنده و خلبان شد/ تصویر


بسیاری از رسانه های جهان خبرهای مربوط به سوریه را به استناد به گزارش های این مجموعه منتشر می کنند.

گروه مسلح "دولت حکومت اسلامی" معروف به داعش هم اکنون مناطق گسترده ای از خاک سوریه و عراق را تصرف کرده است. داعش تلاش می کند مناطق بیشتری را در خاورمیانه تصرف کند.

فرماندهی مرکزی آمریکا مستقر در قطر که مسؤولیت فرماندهی نظامیان آمریکایی در منطقه خاورمیانه را برعهده دارد در واکنش به این موضوع اعلام کرد هیچ اطلاعی از پروازهای داعش در سوریه یا در مکان دیگری ندارد.

شماری از ساکنان مناطق نزدیک به فرودگاه نظامی الجراح در حومه شهر حلب هم به گزارشگران دیده بان حقوق بشر سوریه گفتند که آنها پرواز حداقل یک هواپیمای جنگی از این فرودگاه را در ارتفاع پایین مشاهده کرده اند.

داعشی ها نمی توانند پرواز کنند
با این حال شماری از خلبانان سابق ارتش سوریه، توانایی اعضای داعش برای پرواز به وسیله جنگنده های به غنیمت گرفته شده را رد کردند.

این خلبانان می گویند جنگنده های به غنیمت گرفته شده از نیروی هوایی سوریه به دلیل قدیمی بودن، نیاز به تعمیر و نگهداری و قطعات، امکان پرواز ندارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٢٨

   

پر مبحث ترین ها