سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اجرای سیستم درهای حائل در مترو

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٢, ١٠:١٨    نسخه چاپی    
در این سیستم صرفاً پس از توقف کامل قطارها، درب سکوها، همزمان درب واگن ها باز می شود و مسافران می توانند از این طریق از واگن ها سوار و پیاده شوند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای سیستم درهای حائل بین سکوها و قطارهای مترو موسوم به سیستم PSD برای نخستین بار در متروی پایتخت خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: به دستور شهردار محترم تهران و تاکید ایشان بر انجام اقداماتی به جهت حفظ آرامش و تامین ایمنی مسافران، نظم و انضباط قطارهای مترو و بهره وری بیشتر از سیستم های گرمایشی و سرمایشی واگن ها و ایستگاه¬های مترو، این سیستم در ایستگاه های متروی تهران اجرا می شود.

وی با اشاره به این که کارهای مطالعاتی این پروژه که از مدتها پیش آغاز شده و با توجه به دستور جناب آقای دکتر قالیباف به زودی نسبت به اجرای آن در ایستگاه های مترو اقدام می شود، اعلام کرد: در این سیستم صرفاً پس از توقف کامل قطارها، درب سکوها، همزمان درب واگن ها باز می شود و مسافران می توانند از این طریق از واگن ها سوار و پیاده شوند.
معاون شهردار تهران در پایان با بیان این که علاوه بر توسعه کمی مترو، توسعه کیفی این وسیله نیز مورد توجه مدیریت شهری قرار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال روزافزون شهروندان از مترو، علاوه بر گسترش خطوط و ایستگاه های مترو، ارتقای امکانات و تسهیلات موجود در ایستگاه ها و قطارهای مترو نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٢, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها