سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازتاب پخش تصویر شکیرا از صدا و سیما در رسانه های خارجی

تندروها در ایران بارها به تلویزیون ایران به دلیل پخش تصاویری که به آن گاف رسانه ای می گویند اعتراض کرده اند ، از پخش تصویر شکیرا تا پخش تصاویری از تماشاچیان زن ایرانی در حاشیه بازی های تیم های والیبال ایران و ایتالیا.
جنجال بر سر نمایش تصویری از "شکیرا " خواننده مشهور کلمبیایی در حاشیه بازی دو تیم اسپانیا و ایتالیا در صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران، بازتاب گسترده ای در برخی رسانه های غربی داشته است.

به گزارش عصر ایران این موضوع با انتشار گزارش هایی در روزنامه گاردین، خبرگزاری فرانسه و شبکه العربیه مورد توجه قرار گرفته است.

گاردین می نویسد:" وقتی دوربین های تلویزیون در بازی اسپانیا و ایتالیا روی شکیرا خواننده کلمبیایی زوم کردند که در حال تشویق شوهرش" جرارد پیکه" (بازیکن تیم بارسلونا و تیم ملی اسپانیا) بود بینندگان تلویزیون در دنیا فقط این احساس را داشتند که یک بار دیگر این خواننده پر زرق و برق را می بینند، اما در ایران پخش این تصویر سبب ایجاد جنجالی گسترده شد، چون نشان دادن تصویر زن ها با لباس باز در تلویزیون ایران سابقه ندارد و از سوی دیگر زنان در این کشور حق ورود به استادیوم برای تماشای فوتبال را ندارند."

این گزارش می گوید: تندروها در ایران بارها به تلویزیون ایران به دلیل پخش تصاویری که به آن گاف رسانه ای می گویند اعتراض کرده اند ، از پخش تصویر شکیرا تا پخش تصاویری از تماشاچیان زن ایرانی در حاشیه بازی های تیم های والیبال ایران و ایتالیا.

در این گزارش به بازتاب گسترده پخش تصویر شکیرا در شبکه 3 تلویزیون ایران در میان کاربران ایرانی فیسبوک و توییتر در ایران اشاره می کند و می گوید بلافاصله پس از این اتفاق بسیاری از ایرانی ها با گذاشتن بریده ای از تصویر شکیرا که آرم شبکه 3 نیز بالای آن بود نوشتند: تلویزیون ایران شکیرا را نشان داد .

توییت دیگری از ایران نوشت: دیشب شکیرا را نشان دادند و امشب احتمالا " جنیفر لوپز" را نشان خواهند داد.

در ادامه این گزارش به ماجرای دردسرهای تلویزیون ایران برای پخش زنده بازی های تیم ملی والیبال اشاره می کند و می گوید تاخیر 7 ثانیه ای تلویزیون ایران در پخش زنده تصاویر با سانسورتصاویر "نامطلوب"، نتوانست جلوی پخش برخی تصاویر ناهمخوان با سیاست های تلویزیون ایران را بگیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٢, ١٣:۵۶

   

پر مبحث ترین ها