سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عوارض‌ چاقی ‌مادران ‌باردار

چاقی مادران قبل از بارداری و در جریان آن، احتمال بروز مشکلات ادراکی در نوزادان آنها را افزایش می‌دهد.
تحقیقات جدید در آمریکا نشان می‌دهد چاقی مادران قبل از بارداری و در جریان آن، احتمال بروز مشکلات ادراکی در نوزادان آنها را افزایش می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از نشریه "Maternal and Child Health Journal"، پژوهشگران دانشگاه ایالت اوهایو در آمریکا دریافتند: احتمال تولد نوزادان دچار اختلال در عملکرد ادراک و تفکر و ضعف سطح درسی در ماداران دچار چاقی قبل از بارداری و همراه با آن - در مقایسه با نوزادان مادران دارای وزن طبیعی در جریان بارداری- افزایش می‌یابد.

این تحقیقات با حمایت مالی انستیتوی ملی مادران باردار آمریکا انجام شده است.

پژوهشگران با تجزیه و تحلیل یکی از پرونده‌های اطلاعات جمع آوری شده از 3412 کودک 5 تا 7 سال به این نتیجه رسیدند.

پژوهشگران در جریان پژوهش خود کودکانی را انتخاب کردند که رشد کاملی داشتند و از هیچ یک از بیماریهای مغزی یا عملکرد ادراک رنج نمی‌بردند و روی آنها مجموعه‌ای از آزمایش های مربوط به ریاضیات و خواندن برای اندازه گیری عمکرد ادارکی آنها انجام شد.

این نتایج نشان داد: کودکان متولد شده از مادران چاق نمره‌های کمتری نسبت به کودکان متولد شده از مادران دارای وزن طبیعی کسب کردند.

این پژوهش به پزشکان و مراکز مراقبت های پزشکی توصیه کرد که این اطلاعات را در اختیار مادران قرار دهند تا آنها را برای رسیدن به وزن مطلوب قبل از بارداری و در جریان آن و حفاظت از کودکانشان از این خطرات تشویق کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩١, ١٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها