سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاراته کای طلایی قمی در پیکارهای قهرمانی آسیا :

طلای آسیا را مدیون دعای پدر و مادرم هستم

بروز شده : ٣-٠۵-١٣٩٠, ٢٠:٠۶    نسخه چاپی    
برای موفقیت در کسب مقام قهرمانی و نشان طلای آسیا تلاش و زحمات بسیار زیادی را متحمل شده بودم و خوشحالم از اینکه حاصل این تلاش و تحمل سختی ها به کام مردم قم و کشورمان شیرین آمد.
کاراته کای طلایی کشورمان در پیکارهای قهرمانی آسیا گفت: کسب این عنوان را مدیون دعای خیر و حمایت پدر و مادرم و تلاش بی وقفه مربیان تیم ملی می دانم.

محمد شایگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای موفقیت در کسب مقام قهرمانی و نشان طلای آسیا تلاش و زحمات بسیار زیادی را متحمل شده بودم و خوشحالم از اینکه حاصل این تلاش و تحمل سختی ها به کام مردم قم و کشورمان شیرین آمد.

شایگان کاراته‌کای کشورمان در وزن منهای 55

وی که در پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا کاراته کای وزن منهای 55 کیلوگرم تیم ملی کاراته رده سنی جوانان کشورمان بود، تصریح کرد: توان بسیار بالایی را برای موفقیت در این رقابت ها به کار گرفتم و این موفقیت را به پدر و مادرم، مربیانم و تمام مردم ایران تقدیم می کنم.

سابقه کسب مدال طلا از مسابقات آسیایی 2010

شایگان که برای دومین بار موفق شد عنوان قهرمانی و نشان طلای پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا را به دست بیاورد، ابراز داشت: بعد از موفقیت در کسب مدال طلا و مقام قهرمانی مسابقات قهرمانی 2010 آسیا در هنگ برای دومین بار موفق به کسب مقام قهرمانی و نشان طلای آسیا شدم.

کاراته کای طلایی قم در مسابقات 2011 قهرمانی آسیا که در وزن منهای 55 کیلوگرم برای تیم ملی کاراته رده سنی جوانان کشور برابر حریفان آسیایی به روی تاتامی رفت، در خصوص رقبایش در این دوره عنوان کرد: در راه رسیدن به دیدار نهایی و کسب دومین نشان آسیایی، چهار حریف قدر را شکست دادم.

برتری برابر حریف اندونزی در دور نخست

کاراته کای آینده دار قمی در وزن منهای 55 کیلوگرم، اضافه کرد: در آغاز این دوره از رقابت ها با کاراته کای اهل کشور اندونزی مسابقه دادم که برای برد در این دیدار تلاش زیادی انجام داده و در نهایت حریف را از پیش رو برداشتم.

پیروزی بر کاراته‌کای عربستانی در دور دوم

وی افزود: در ادامه رقابت برای رسیدن به دومین مدال آسیایی خود در مسابقات 2011 چین برابر حریفی از کشور عربستان به روی تاتامی رفتم که در این دیدار نیز با هدایت خوب مربیان تیم ملی جوانان به پیروزی رسیدم.

غلبه مقتدرانه بر حریف ژاپنی

کاراته کای طلایی کشورمان در پیکارهای قهرمانی آسیا اظهار داشت: سومین رقیب من در این وزن کاراته کای کشور ژاپن از کشورهای صاحب عنوان در رشته کاراته بود که با امید به خدا و تلاش زیاد توانستم این مسابقه را نیز با پیروزی به پایان برسانم.

کسب دومین مدال طلایی آسیایی

وی تصریح کرد: برتری در جدال با حریف قدر ژاپنی حکم صعود به دیدار نهایی مسابقات کاراته قهرمانی آسیا را داشت که در این دیدار با کاراته کای اهل کشور مالزی به رقابت پرداختم و با پیروزی در آن توانستم پرچم مقدس سه رنگ کشورمان را در سالن مسابقات به اهتزاز در بیاورم.

محمد شایگان یکی از چهار کاراته کای قمی حاضر در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در سال 2011 بود که همانند هر سه کاراته کای دیگر قمی توانست مدال آسیا را از این دوره از پیکارها به کشورمان به ارمغان بیاورد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۵-١٣٩٠, ٢٠:٠۶

   

پر مبحث ترین ها