سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاراته قهرمانی آسیا در چین؛

کاراته کای قمی به یک قدمی مدال طلا رسید

بروز شده : ١-٠۵-١٣٩٠, ٢٠:٣٢    نسخه چاپی    
کاراته کای قمی در راه کسب دومین مدال آسیایی خود به دیدار نهایی پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا صعود کرد تا در آستانه کسب مدال طلا قرار بگیرد.

 با شروع دومین روز مسابقات کاراته قهرمانی جوانان آسیا، 6 عضو تیم اعزامی کاراته کشورمان به دیدار نهایی اوزان مختلف رده سنی جوانان صعود کردند تا شانس کسب شش مدال طلا برای کشورمان ایجاد شود.

در حالی که رقابت های کاراته قهرمانی آسیا با شرکت بیش از 600 کاراته کا از کشورهای مختلف آسیایی در شهر گوانگ جو چین در حال برگزاری است، چهار کاراته کای قمی نیز در این مسابقات حضور دارند که بعد از موفقیت دو نفر آنها در کسب مدال، اکنون سومین مدال نیز در انتظار کاراته قم است.

در حالی که در روز نخست این دوره از رقابت ها، علی نجفی و مهدی عافیتی در اوزان مختلف موفق به کسب نشان‌های طلا و برنز شدند تا توانمندی کاراته کاهای قمی همچنان در کشور مثالزدنی و موجب افتخار ورزش قم باشد، اکنون محمد شایگان در آستانه کسب مدال طلا قرار دارد.

شایگان که در وزن منهای 55 کیلوگرم برای تیم ملی کاراته رده سنی جوانان کشور برابر حریفان آسیایی به روی تاتامی رفته است، در راه رسیدن به دیدار نهایی و قرار گرفتن در آستانه کسب دومین نشان آسیایی خود، حریفان را با قدرت از پیش رو برداشت.

این کاراته کای ارزنده در وزن منهای 55 کیلوگرم ابتدا طبق قرعه کشی مسابقات با حریفی از کشور اندونزی رو به رو شد که در راندهای مختلف موفق شد این کاراته کا قدر را از پیش رو برداشته و در دور دوم رقابت ها حاضر شود.

قهرمان سال 2010 کاراته آسیا در هنگ کنگ این بار در ادامه رقابت برای رسیدن به دومین مدال آسیایی خود در مسابقات 2011 چین برابر حریفی از کشور عربستان قرار گرفت که برای شکست این کاراته کای عرب نیز کار سختی در پیش نداشت و به راحتی رقیب خود را مغلوب کرد تا راهی دور بعد شود.

درخشش کاراته کای ارزنده استان قم در مسابقات کاراته قهرمانی جوانان آسیا در شهر گوانگ جو چین ادامه یافت و در دور سوم این کاراته کای خوش آتیه توانست حریف قدری از کشور مطرح ژاپن را مغلوب کرده و راهی دیدار نهایی شود.

درخشش شایگان در حالی رقم خورد که دومین روز از هفدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا در کشور چین، با درخشش کاراته‌کاهای کشورمان و صعود هشت نماینده اعزامی تیم ملی به دیدار نهایی این مسابقات پیگیری شد.

شایگان در این رقابت‌ها که در چین جریان دارد در رده سنی 15 و 16 سال در کنار دیگر ملی پوشان با حریفان خود به رقابت پرداخت که این کاراته کای ارزنده به همراه دیگر نمایندگان کشورمان در هفت وزن کومیته و کاتای تیمی بانوان به دیدار نهایی راه پیدا کردند.

هفدهمین دوره از رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از پنجشنبه با حضور 682 ورزشکار از 34 کشور جهان در سالن ژیمناستیک شهر گوانگجو چین در حال برگزاری است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۵-١٣٩٠, ٢٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها