سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سپ بلاتر در بیمارستان بستری شد

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فیفا که دوران تعلیق خود را سپری می‌کند پس از حمله عصبی کوتاه مدت به بیمارستان انتقال پیدا کرد.

 

بلاتر از سوی کمیته اخلاقی فیفا به دلیل پرداخت غیر موجه به میشل پلاتینی به مدت سه ماه از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال منع شده است.

گفته شده که سپ بلاتر مدتی طولانی بستری نخواهد شد و می‌تواند سه‌شنبه هفته آینده از بیمارستان مرخص شود.

پنج روز پیش وکیل سپ بلاتر گفت که رئیس فیفا برای معاینه‌های مربوط به وضعیت عصبی به بیمارستان مراجعه کرده اما تاکید کرده بود که وضع عمومی بلاتر خوب است و پس از انجام معاینه‌های پزشکی به منزل باز خواهد گشت.

گفته شده سپ بلاتر قصد دارد "به هر شکل ممکن علیه رای کمیته اخلاقی بجنگد" و در گفت و گو با دوستان خود گفته است: "هیچ کمیته‌ای توان اخراج او از فوتبال را ندارد."

والتر گگ دستیار رئیس فیفا گفته سپ بلاتر امیدوار است پس از پایان دوران تعلیق خود بتواند، میزبان مراسم جایزه اعطای توپ طلا در روز ۱۱ ژانویه سال ۲۰۱۶ باشد.

بلاتر ۷۹ ساله، از سوی مقامات قضایی سوئیس متهم شده است که در سال ۲۰۰۵ قراردادی در زمینه حق پخش تلویزیونی را در حالی با جک وارنر، رئیس سابق فدراسیون فوتبال منطقه کارائیب امضا کرد که "منافع فیفا در آن در نظر گرفته نشده بود"، همچنین او متهم است که در سال ۲۰۱۱ دو میلیون دلار را به صورت ناموجه به میشل پلاتینی پرداخت کرده است.

سپ بلاتر و میشل پلاتینی اتهامات مطرح شده را رد کرده‌اند، پلاتینی هم تاکید کرده که با وجود اتفاقات پیش آمده، همچنان برای نامزد شدن در انتخابات ریاست فیفا مصمم است.

بلاتر ۷۹ ساله به مدت ۱۸ سال ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال را بر عهده داشت اما در ماه مه پس از دستگیری هفت نفر از اعضای بلند پایه این فیفا به جرم فساد مالی اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

۲۰۹ عضو فدراسیون بین المللی فوتبال قرار است روز ۷ اسفند از میان هفت نامزد جانشین سپ بلاتر را در مجمع فوق العاده این نهاد انتخاب کنند.
منبع: بی بی سی

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٨-١٣٩۴, ١٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها