سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی شد

بروز شده : ۶-٠٧-١٣٩۴, ١٠:١٨    نسخه چاپی    
محمد بنا یک بار دیگر هدایت فرنگی کاران ایران را بر عهده گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛محمد بنا پس از برگزاری جلسه با رسول خادم یک بار دیگر هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را برعهده گرفت.پس از حضور در مسابقات جهانی لاس وگاس و ناکامی تیم ملی کشتی فرنگی،مسئولان فدراسیون کشتی به محمد بنا پیشنهاد کردند تا دوباره هدایت فرنگی کاران را بر عهده بگیرد.

با این پیشنهاد بود که بنا یک سری پیش شرط را برای فدراسیونی ها گذاشت و امروز و پس از مذاکره حضوری با رسول خادم هدایت تیم ملی فرنگی را برعهده گرفت.

بنا اولین بار در سال ۲۰۰۵ هدایت این تیم را بر عهده گرفت.با هدایت او تیم ملی کشتی فرنگی ایران ۳ سال پیاپی صاحب مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی جهان شد.

بنا در سال ۲۰۰۷ و پس از اختلاف با محمدرضا یزدانی خرم رئیس فدراسیون کشتی از مربی‌گری تیم ملی کنار رفت اما پس از شکست سنگین تیم ملی کشتی ایران در المپیک پکن دوباره مربی این تیم شد و توانست تیم ملی ایران را در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ با یک مدال طلا و سه مدال برنز به مقام دوم جهان برساند. این اولین بار بود که کشتی فرنگی ایران روی سکوی جهانی قرار می‌گرفت، در حالی‌که ۵ کشتی‌گیر این تیم برای اولین بار در مسابقات جهانی حاضر می‌شدند.

در سال ۲۰۱۰ در جام جهانی کشتی در ارمنستان، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت بنا برای نخستین بار قهرمان جام جهانی شد. در همین سال این تیم با ۴ مدال طلا و یک مدال برنز به مقام نخست بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌جو رسید که بهترین نتیجهٔ کشتی فرنگی ایران در بازی‌های آسیایی پس از بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران (۸ طلا و یک نقره در ده وزن) محسوب می‌شد. تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۱ در ترکیه با سرمربیگری محمد بنا علی رغم حضور نداشتن حمید سوریان با کسب دو طلا و یک برنز بر سکوی سوم جهان تکیه زد. در این سال محمد بنا به عنوان بهترین مربی سال کشتی فرنگی انتخاب شد.

در المپیک ۲۰۱۲ لندن تیم کشتی ایران با مربی‌گری محمد بنا، برای اولین بار در تاریخ کشتی فرنگی قهرمان المپیک شد. در این المپیک تیم ایران علی رغم ناداوری‌ها با درخشش حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی صاحب سه مدال طلا شد و به مقام نخست تیمی دست یافت. گفتنی است که ایران پیش از این نتوانسته بود در رشتهٔ کشتی فرنگی به مدال طلا برسد. بعد از این قهرمانی وی در اظهارنظری اعلام کرد که از دنیای کشتی خداحافظی خواهدکرد.

بنا در روز ۱۸ دی ۱۳۹۱ در اعتراض به آنچه «بی توجهی به این رشته» خوانده، طی نامه‌ای به سرپرست فدراسیون کشتی ایران، جدایی خود را از تیم ملی کشتی فرنگی اعلام کرد.با این حال او پس از 17 ماه دوری از کشتی فرنگی یک بار دیگر برگشت تا کشتی گیران را برای رقابت های مهمی همچون المپیک المپیک آماده کند.مسابقاتی که کشتی فرنگی ایران یک بار طعم قهرمانی در آن را چشیده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٧-١٣٩۴, ١٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها