سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس هیئت کشتی استان قم:

سومین دوره مسابقات لیگ‌های کشتی قم برگزار می‌شود

رقابت‌های امسال لیگ کشتی باشگاه‌های استان قم در هر دو رشته آزاد و فرنگی در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد، اما در این بین لیگ‌ نونهالان و نوجوانان مشترک برگزار می‌شود و جوانان و بزرگسالان نیز جداگانه در قالب یک لیگ به رقابت می‌پردازند.
رئیس هیئت کشتی استان قم از برگزاری رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه‌های استان قم در چهار رده سنی خبر داد.

محسن حلوایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با توجه به توانمندی و ظرفیت بسیار بالایی که در کشتی استان وجود دارد و ورزشکاران این هیئت در هر دو رشته آزاد و فرنگی انگیزه‌های زیادی برای شرکت در رقابت‌های لیگ استان قم دارند، امسال همانند سال گذشته مسابقات لیگ باشگاه‌ها را در چهار رده سنی برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: رقابت‌های امسال لیگ کشتی باشگاه‌های استان قم در هر دو رشته آزاد و فرنگی در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد، اما در این بین لیگ‌ نونهالان و نوجوانان مشترک برگزار می‌شود و جوانان و بزرگسالان نیز جداگانه در قالب یک لیگ به رقابت می‌پردازند.

سومین تجربه هیئت کشتی قم در برگزاری مسابقات لیگ

رئیس هیئت کشتی استان قم با اشاره به اینکه لیگ جدید سومین تجربه این هیئت در برگزاری مسابقات باشگاهی کشتی در سطح قم است، افزود: دو سال قبل رقابت‌‌های لیگ کشتی باشگاه‌های استان را با شرکت شش تیم به شکل دوره‌ای برگزار کردیم که خوشبختانه از سوی کشتی‌گیران استان با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و این انگیزه را در هیئت ایجاد کرد که به فکر تداوم این حرکت مهم باشد که در مسیر پیشرفت به کشتی استان قم کمک‌ زیادی می‌کند.

حلوایی یاد آور شد: سال گذشته نیز مسابقات لیگ کشتی باشگاه‌های استان قم در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان و در در دو رشته آزاد و فرنگی با شرکت باشگاه‌های مختلف کشتی استان قم برگزار شد و از حرارت و جذابیت بسیار بالایی برخوردار بود.

حضور تیم‌های قمی در مسابقات لیگ منطقه‌ای کشور

وی در ادامه به برنامه‌های فدارسیون کشتی برای برگزاری رقابت‌های منطقه‌ای کشتی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: فدراسیون کشتی بر اساس تقویم خود در نظر دارد برای نخستین بار مسابقات منطقه‌آی کشتی آزاد و فرنگی را در دو رده سنی نوجوانان و جوانان در ماه‌های تیر و مرداد برگزار کند.

حلوایی تصریح کرد: با توجه به اینکه قرار است مسابقات منطقه‌ای فدراسیون در تابستان برگزار شود،‌ یکی از اولویت‌های مهم ما پیکارهای منطقه‌ای کشور است و سومین دوره رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه‌های استان قم را بعد از این رقابت‌ها برگزار می‌کنیم.

استعدادیابی مهمترین هدف برگزاری مسابقات لیگ

وی افزود: هدف از برگزاری رقابت‌های لیگ باشگاه‌های در سطح استان قم، استعداد یابی با حضور تمام کشتی‌گیران آزاد و فرنگی در رده‌های سنی مختلف در یک میدان رسمی است تا بدین ترتیب بتوانیم میزان آمادگی و همچنین توانمندی کشتی‌گیران هر رشته را به شکلی بهتر محک بزنیم.

رئیس هیئت کشتی استان قم تاکید کرد: در حال حاضر برای شرکت در رقابت‌های مختلف کشوری، برای شناخت ترکیب تیم‌های اعزامی استان مسابقات انتخابی برگزار می‌کنیم تا برترین‌ها مشخص شوند، اما قطعا برگزاری لیگ استان در این زمینه کمک بیشتری به هیئت کشتی می‌کند.

کشتی قم به دنبال حضور در لیگ برتر یا دسته اول کشور

وی تصریح کرد:‌ هدف مهم ما در سال جاری حضور مجدد در مسابقات لیگ بزرگسالان برتر یا دسته اول کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور است که در نیمه دوم سال برگزار می‌شود، اما پیش از آن امیدوارم بتوانیم شرایط لازم برای تحقق این مهم را به دست آوریم که از جمله این شرایط بحث مالی است که بخش مهمی از نیازها را شامل می‌شود.

حلوایی با اشاره به موفقیت‌های کشتی قم از آغاز سال جاری بیان داشت: خوشبختانه امسال برای کشتی قم شروع بسیار خوبی داشت و از همه مهم‌تر این است که موفقیت‌های کشتی قم در رده‌های سنی پایه به دست آمده است و این مهم نوید آینده‌ای بسیار خوب برای کشتی استان قم را می‌دهند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها