سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استقلال و پرسپولیس منحل می‌شوند؟

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٢٨    نسخه چاپی    
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی به من گفت در صورتیکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار نشوند در تیرماه ۱۳۹۴ این دو باشگاه منحل خواهند شد.


مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی به من گفت در صورتیکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار نشوند در تیرماه ۱۳۹۴ این دو باشگاه منحل خواهند شد.

امیرعابدینی  در مورد جلسه‌ای که امروز با پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی داشت، گفت: ابتدا باید از هیات دولت و سازمان خصوصی‌سازی تشکر کنم زیرا دولت مصمم به واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی است. نمی‌دانم چه کسی چه حرفی زده است اما می‌دانم که دولت برای واگذاری این دو باشگاه کاملاً مصمم است و می‌خواهد پرسپولیس و استقلال را به طور منطقی و قانونمند واگذار کند.

وی ادامه داد: رئیس سازمان خصوصی‌سازی به من گفت که اگر این دو باشگاه واگذار نشوند در تیرماه 94 پرسپولیس و استقلال منحل خواهند شد زیرا دولت دیگر نمی‌تواند ریالی به این دو باشگاه کمک کند و این دو باشگاه ورشکسته و منحل خواهند شد.

عابدینی تصریح کرد: سازمان خصوصی‌سازی برای آنکه بخش خصوصی را به حضور در این دو باشگاه ترغیب کند حتی میزان پیش پرداخت را از 40 درصد به 25 درصد کاهش داد که این اتفاق بسیار خوبی است، در دولت قبل هیچ اراده‌ای برای واگذاری این دو باشگاه نبود و فقط صحبت آن مطرح می‌شد اما اکنون دولت قصد دارد که این دو باشگاه را به بخش خصوصی بدهد و تا پای انحلال این دو باشگاه هم ایستاده است زیرا دولت نمی‌خواهد دیگر تصدی این دو باشگاه را بر عهده داشته باشد.

وی در مورد اینکه به چه منظوری به دیدار رئیس سازمان خصوصی‌سازی رفت، گفت: من نگران شده بودم که بحث مزایده منتفی شود به همین دلیل به دیدار ایشان رفتم و خودم از صاحبان سرمایه تقاضا می‌کنم که برای کمک به این دو باشگاه وارد گود شوند و این دو باشگاه را در اختیار بگیرند.

عابدینی در مورد اینکه وزیر ورزش امروز اعلام کرده اگر پرسپولیس و استقلال واگذار نشوند به روال گذشته اداره خواهند شد، گفت: فقط تا تیرماه سال آینده می‌توان این دو باشگاه را توسط دولت اداره کرد و پس از آن اگر این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار نشده باشد منحل می‌شود، من خودم صاحبان سرمایه را تشویق و ترغیب می‌کنم برای خرید دو باشگاه قدم جلو بگذارند.

وی در مورد اینکه گفته بود از ائتلاف پروین و هدایتی جدا شده است، گفت: اصلاً اینگونه نیست، من فقط گفتم خودم را پیشکسوت پرسپولیس نمی‌دانم و همچنین سرمایه‌گذار هم نیستم که بخواهم پرسپولیس را بخرم، نقش من مشورتی بوده و اگر کمکی از من بخواهند دریغ نخواهم کرد، من خودم را صاحب حق نمی‌دانم، برای تشخیص پیشکسوت بودن باید مرامنامه‌ای توسط خود آنها تنظیم شود، من در کنار این دوستان هستم و اگر روزی هیأت مدیره‌ای تشکیل شود و از من کمک بخواهند با کمال میل کمک می‌کنم.
فارس

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٣, ٢٢:٢٨

   

پر مبحث ترین ها