سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جام جهانی 2014

در چه شرایطی ایران به دور بعد صعود می کند؟

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۴٣    نسخه چاپی    
اینک در گروه F ، آرژانتین با 6 امتیاز اول است و صعود کرده ،‌نیجریه 4 امتیاز دارد، ایران یک و بوسنی صفر امتیاز.
تیم ملی فوتبال ایران، در 2 بازی خود در جام جهانی 2014 برزیل یک امتیاز بیشتر نگرفته ،‌اما به دلیل بازی های خوبی که ارائه داده ، مورد توجه مردم و کارشناسان قرار گرفته است.
ایران در بازی با نیجریه ،‌ صفر - صفر مساوی شد. در برابر آرژانتین که از مدعیان جام است،‌ تا دقیقه 91 مساوی بود ولی در وقت اضافه 1 بر صفر بازی را واگذار کرد. این در حالی است که داور ایران را از یک پنالتی مسلم محروم کرد.

اینک در گروه F ، آرژانتین با 6 امتیاز اول است و صعود کرده ،‌نیجریه 4 امتیاز دارد، ایران یک و بوسنی صفر امتیاز.
با این نتایج،‌ بوسنی از حالا حذف شده است و بازی آخرش در برابر ایران برای این تیم تشریفاتی خواهد بود.اما دو تیم ایران و نیجریه ،‌ هنوز شانس صعود دارند. نیجریه یک بازی با آرژانتین دارد و ایران یک دیدار با بوسنی.

اگر آرژانتین ،‌نیجریه را ببرد و ایران بر بوسنی غلبه کند،‌ایران و نیجریه ،‌هر دو 4 امتیاز خواهند شد و کار به گل شماری خواهد کشید. با توجه به این که تفاضل گل نیجریه "1+" است و تفاضل گل ایران "1-" ،‌ بنابراین، نتیجه بازی ها باید به گونه ای باشد که این فاصله را از بین ببرد. مثلاً آرژانتین 2 بر صفر نیجریه را ببرد و ایران یک بر صفر بوسنی را ببرد.
اگر آرژانتین یک بر صفر نیجریه را ببرد، ایران باید 2 بر صفر ببرد.

هر چند کار صعود ایران به مرحله بعد به اما و اگر کشیده ،‌اما واقعیت این است که از همان اول هم کسی به صعود فکر نمی کرد و دغدغه اغلب مردم ایران این بود که در برابر نیجریه و آرژانتین ،‌ گل باران نشویم. ولی تا بدین جای کار ،‌ یکی از قوی ترین خطوط دفاعی جام از آن ایران است.

به گزارش عصر ایران، تیم ایران چه صعود کند و چه نکند ، با این بازی های زیبا، توانسته رضایت عمومی ایرانیان را کسب کند.
telegram 19dey.com
کریمی    1 تیر 1393 20:53
ان نظر شما خبرنگاران بود که ایران گل باران می شه چون مشخصه هیچی از فوتبال نمی فهمید
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۴٣

   

پر مبحث ترین ها