سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قوچان‌نژاد شانس اصلی کسب کفش طلای آسیا

ین بازیکن فوتبالش را با تیم باشگاهی هیرنفین آغاز کرد اما پس از حضور در چند تیم هلندی، به تیم استاندارد لیژ بلژیک پیوست اما نتوانست جای در ترکیب ثابت تیم برای خود دست و پا کند و همین باعث جدایی این تیم و پیوستن به چارلتون در لیگ دسته یک انگلیس شد.
سایت AFC با تمجید از رضا قوچان‌نژاد این بازیکن را شانس اصلی کسب کفش طلای جام ملت‌های آسیا معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، رضا قوچان نژاد، مهاجم ایرانی چارلتون انگلیس در سال گذشته میلادی توانست بازی‌های خوبی برای ایران به نمایش بگذارد و همراه ایران به جام جهانی برزیل و جام ملت‌های استرالیا راه یابد. پایگاه اینترنتی "کنفدراسیون فوتبال آسیا" AFC در گزارشی با بررسی شرایط تیم ملی فوتبال ایران به تمجید از او پرداخت. در این گزارش آمده است:

«به‌ نظر می‌رسد فوتبال ایران در یکی، دو سال گذشته پیشرفت خوبی کرده است. صعود به جام جهانی 2014 برزیل به عنوان تیم نخست گروه خود، قرار گرفتن در رده نخست رده‌بندی قاره‌ای فیفا و قطعی کردن حضور خود در جام ملت‌های 2015 استرالیا بدون شکست نشان می‌دهد که فوتبال ایران در مسیر درستی قرار گرفته ا‌ست.

موفقیت‌های اخیر ایران نمی‌تواند به خاطر یک فرد باشد اما نقش رضا قوچان نژاد در خط حمله ایران در این موفقیت‌ها بسیار زیاد بوده است. مهاجم سرعتی ایران با گل‌های پی در پی خود توانست هم ایران را به جام جهانی برساند و هم به جام ملت‌های آسیا. این مهاجم 26 ساله آنقدر عملکرد خوبی در تیم ملی ایران داشته است که کمتر کسی فکر می‌کند او پیش از این بازی ملی نداشته است. و روزهای اول حضورش را در تیم کی‌روش می‌گذراند.

رضا قوچان نژاد در کودکی به همراه خانواده خود به هلند مهاجرت کرد و در تیم زیر 16 و زیر 19 سال این کشور نیز بازی کرد. این بازیکن فوتبالش را با تیم باشگاهی هیرنفین آغاز کرد اما پس از حضور در چند تیم هلندی، به تیم استاندارد لیژ بلژیک پیوست اما نتوانست جای در ترکیب ثابت تیم برای خود دست و پا کند و همین باعث جدایی این تیم و پیوستن به چارلتون در لیگ دسته یک انگلیس شد.

کارلوس کی‌روش اولین مربی بود که نظرش به بازی‌های قوچان نژاد جلب شد و توانست رضایت این بازیکن را برای پوشیدن تیم ملی ایران به دست آورد. قوچان‌نژاد خیلی زود توانست به ستاره تیم ملی ایران تبدیل شود و گل‌های ارزشمندی نیز به ثمر برساند که مهم‌ترین آن گلی بود که او در بازی برگشت برابر کره جنوبی به ثمر رساند و باعث شد ایران برای چهارمین بار به جام جهانی راه پیدا کند.

گلزنی رضا قوچان نژاد در انتخابی جام ملت‌های آسیا نیز ادامه داشت و این بازیکن توانست در بازی برابر لبنان و تایلند نیز پایش به گل باز شود تا ایران بدون شکست صعودی بی دردسر به جام ملت‌های آسیا سال 2015 داشته باشد.
رضا قوچان نژاد امیدوار است بتواند با درخشش در تیم چارلتون تابستان سال جاری به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 برزیل عملکرد خوبی داشته باشد.

ایران در جام جهانی 2014 برزیل با تیم‌های آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است. تیم نخست آسیا امیدوار است بتواند برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند. رویداد مهم دیگری که قوچان نژاد با آن روبروست جام ملت‌های آسیا است که در استرالیا برگزار خواهد شد و ایران در این رقابت‌ها با تیم‌های ملی امارات، بحرین و قطر همگروه شده است.

قوچان نژاد که در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا عملکرد خوبی داشت، یکی از شانس های اصلی کسب کفش طلای جام ملت‌های آسیا است که به برترین گلزن این رقابت‌ها اهدا می شود.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها