سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کفاشیان:

دیگر با امارات بازی نمی کنیم/ رابطه فوتبال ایران و امارات تغییر می کند

ما هم به عنوان فدراسیون فوتبال که جزوی از سرزمین پرافتخار ایران هستیم از مالکیت جزیره ابوموسی توسط ایران دفاع می کنیم و اعتقاد داریم حرف اماراتی ها بی اساس است.
رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با انتقاد از تصمیم اماراتی ها در لغو یکطرفه دیدار تیم ملی فوتبال ایران و امارات گفت: برخلاف رابطه خوبی که فدراسیون امارات با ایران داشت اما به خاطر فشارهای سیاسی که از بالا به آنها وارد شد دیدار برابر تیم ملی ما را لغو کردند که این برخلاف قوانین فیفاست.

علی کفاشیان در گفتگو با مهر ضمن اشاره به نامه فدراسیون فوتبال امارات به فدراسیون ایران گفت: روز پنجشنبه نامه ای از فدراسیون امارات دریافت کردیم که در آن عنوان شده بود دیدار تیم ملی امارات برابر ایران به دلیل سفر رئیس جمهور ایران به جزیره ابوموسی لغو شده است. این اقدام اماراتی ها خلاف قوانین و مقررات فیفاست و آنها نباید مسائل سیاسی را وارد ورزش می کردند.

کفاشیان ادامه داد: تصور می کنم فدراسیون فوتبال امارات که رابطه خوبی با فدراسیون ایران دارد تحت فشار مسائل سیاسی قرار داشتند و به خاطر فشار از بالا مجور شدند این تصمیم را بگیرند. این در حالی است که ما هم به عنوان فدراسیون فوتبال که جزوی از سرزمین پرافتخار ایران هستیم از مالکیت جزیره ابوموسی توسط ایران دفاع می کنیم و اعتقاد داریم حرف اماراتی ها بی اساس است.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با بیان اینکه دیگر حاضر نیستیم با امارات بازی کنیم گفت: با تصمیمی که اماراتی ها گرفته اند دیگر نمی‌خواهیم با آنها بازی کنیم. قطعا این تصمیم آنها در روابط آینده فوتبال دو کشور نیز تاثیرگذار خواهد بود. بازی کردن با ایران به نفع امارات است و آنها اقدام خلاف قانون و مقررات را انجام دادند.

وی با بیان اینکه برای تصمیم گیری نهایی با مسئولان مربوط مشورت خواهیم کرد خاطرنشان کرد: بازی ایران و امارات در تقویم فیفا ثبت شده بود و حالا که این دیدار یکطرفه از سوی امارات لغو شده است احتمال فیفا به این موضوع رسیدگی خواهد کرد و دلایل این اقدام را از اماراتی ها جویا خواهد شد. فدراسیون فوتبال امارات نباید مسائل سیاسی را در تصمیم گیری هایش دخالت می داد.

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و امارات قرار بود روز 29 فروردین ماه در شهر العین امارات برگزار شود که روز پنجشنبه فدراسیون این کشور در نامه ای به فدراسیون کشورمان از لغو یکطرفه این دیدار خبر داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠١-١٣٩١, ١٣:١۶

   

پر مبحث ترین ها