سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

منبع یارانه نقدی کجاست ؟

این رقم از محل تنخواه بانک مرکزی تعیین شده است و دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند که تا قبل اتمام سال این مبلغ به بانک بازگردد.بر اساس قانون استقراض از بانک مرکزی ممنوع است و دولت به همین دلیل باید رقمی را که بابت واریز مرحله اول یارانه های نقدی از تنخواه بانک برداشت کرده بازپس دهد.

در حالیکه هنوز یک روز از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها می گذرد یارانه نقدی واریز شده به حساب مردم از اولین ساعت های روز 28 آذر قابل برداشت اعلام شد.بر اساس اطلاعات رسمی 5 هزار میلیارد تومان برای دو ماه به حساب متقاضیان واریز شده است.

 

به گزارش سرویس اقتصادی «فردا» ‍، اگر طبق قانون دولت قصد داشته باشد در سه ماه پایان سال 20 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند باید نصف این رقم را در قالب یارانه نقدی میان متقاضیان توزیع کند و اگر بر مبنای حداقل که در قانون 10 هزار میلیارد تومان است عمل کند باید 5 هزار میلیارد تومان را توزیع کند.

 

اما اکنون که هنوز از قبل اجرای این طرح درآمد کلانی حاصل نشده است منبع اولیه یارانه نقدی از کجا تامین شده است.یک منبع آگاه به یکی از خبرگزاری ها گفته است : این رقم از محل تنخواه بانک مرکزی تعیین شده است و دولت باید به گونه ای برنامه ریزی کند که تا قبل اتمام سال این مبلغ به بانک بازگردد.

 

او درباره این مساله توضیح داد:بر اساس قانون استقراض از بانک مرکزی ممنوع است و دولت به همین دلیل باید رقمی را که بابت واریز مرحله اول یارانه های نقدی از تنخواه بانک برداشت کرده بازپس دهد.

 

پیش از این قرار بود برای مرحله اول اریز یارانه نقدی از تنخواه بودجه استفاده شود اما دولت در اخرین مرحله ترجیح داده برای تامین منبع سراغ بانک مرکزی برود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٩-١٣٨٩, ٢١:١۴

   

پر مبحث ترین ها