سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جابه‌جایی 5 میلیارد دلار، با نامه غیررسمی

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٣٠    نسخه چاپی    
پالیزدار تصریح کرد: «در اواخر فعالیت دولت دهم، معاون اول رئیس‌جمهور وقت، اصلاً مصوبات ستاد تدابیر ویژه را به شورای عالی امنیت ملی نمی‌برد و اعلام نمی‌کرد.»

«در دولت قبل روی یک کاغذ بدون سربرگ نوشته شد که چهار تا پنج میلیارد دلار پول از این حساب به حساب دیگری واریز شود و سه وزیر و رئیس کل بانک مرکزی هم زیر آن را امضا کردند.»

 

 این بخشی از صحبت‌های دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی است که در گفت‌و‌گو با «ایران»، از جزئیات و ناگفته‌های تازه‌ای پیرامون مفاسد اقتصادی رونمایی کرده است.

کاظم پالیزدار، از جمله به دور زدن ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در دولت سابق اشاره کرد و گفت: «اکنون در دولت یازدهم، تمام مصوبات ستاد، ابتدا در کارگروهی با حضور معاونان اعضا بررسی و روی آن کار کارشناسی می‌شود و سپس در جلسه ستاد طرح می‌شود. برای ابلاغ مصوبات ستاد نیز سلسله مراتب قانونی طی می‌شود و با تأیید رئیس‌جمهور و همانند مصوبات شورای‌ عالی امنیت ملی و در سربرگ آن ابلاغ می‌شود».

وی اضافه کرد: «مصوباتی از ستاد تدابیر ویژه اقتصادی در دولت قبل، وجود دارد که در یک کاغذ معمولی و حتی بدون سربرگ، نوشته شده است. در یک مورد، نوشته شده که چهار تا پنج میلیارد دلار پول از این حساب به حساب دیگری واریز شود و سه وزیر و رئیس کل بانک مرکزی هم زیر آن را امضا کردند و به عنوان مصوبه ستاد تدابیر ویژه ابلاغ هم شد و بر اساس آن چهار تا پنج میلیارد دلار پول جابه‌جا شد.»

پالیزدار تصریح کرد: «در اواخر فعالیت دولت دهم، معاون اول رئیس‌جمهور وقت، اصلاً مصوبات ستاد تدابیر ویژه را به شورای عالی امنیت ملی نمی‌برد و اعلام نمی‌کرد.»

به گزارش ایسنا،مشاور معاون اول رئیس‌جمهور، درباره «ح.الف» که هفته‌های پایانی سال گذشته از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شد،‌ با اشاره به اینکه این فرد یک انحصار در واردات برخی کالاها دارد و در منابع ارزی نیز ارز را گرفته و برده و کالا را وارد نکرده است، اظهار کرد: «این فرد مربوط به دولت یازدهم نبوده و تخلفات بی‌شمار وی مربوط به قبل از این دولت است. او سال‌ها در حوزه تجارت فعالیت می‌کرد و شرکت‌ها و بدهی‌های بانکی متعددی دارد، بدهی‌هایی که برای این دولت و اکنون نیست و از قبل بوده است.»

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٣٠

   

پر مبحث ترین ها