سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داروی درمان پوکی استخوان تا 90 درصد زیر پوشش بیمه قرار گرفت

جمشیدی در مورد داروی 'آلتبرل' مخصوص بیماران روماتیسمی نیز گفت: در صورت تصویب هیات دولت، این دارو نیز با پوشش بیمه ای 90 درصد در اختیار بیماران قرار می گیرد.
رییس انجمن روماتولوژی ایران گفت: داروی 'سینوپار' که برای درمان پوکی استخوان شدید همراه با شکستگی ستون مهره ها تجویز می شود، به تازگی تا 90 درصد زیر پوشش بیمه قرار گرفته است.

دکتر احمدرضا جمشیدی افزود: این دارو ساخت یک شرکت داروسازی ایرانی است که با کیفیت، اثربخشی و یک هفتم قیمت مشابه وارداتی تولید و به فروش می رسد.
وی گفت: 10 درصد افراد بالای 50 سال دچار پوکی استخوان شدید هستند که این رقم در سنین بالای 65 تا 75 سال به 50 درصد می رسد.

جمشیدی یادآور شد: هر چند آمار پوکی استخوان در زنان بیشتر است، اما در سنین بالای 85 سال 90 درصد سالمندان دچار شکستگی استخوان به ویژه شکستگی ستون مهره ها در اثر پوکی استخوان می شوند؛ بنابراین با توجه به افزایش سن امید به زندگی و سالمند شدن جمعیت ایران، نیاز به این دارو رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه شکستگی ستون مهره ها بسیار دردناک است و در صورت درمان نشدن، سبب شکستگی های بعدی، خمیدگی، قوز پشتی، شکسته شدن مهره ها و کمر می شود، افزود: مصرف داروی سینوپار تا حد بسیار زیادی موجب توقف این روند می شود.
جمشیدی در مورد داروی 'آلتبرل' مخصوص بیماران روماتیسمی نیز گفت: در صورت تصویب هیات دولت، این دارو نیز با پوشش بیمه ای 90 درصد در اختیار بیماران قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این داروی ایرانی که برای درمان بیماری های روماتیسمی از قبیل آرتریت روماتوئید و بیماری های روماتیسمی با منشا اختلال در عملکرد ایمنی بدن تجویز می شود، یک سال قبل به تولید انبوه رسیده و به تازگی زیرپوشش 70 درصدی بیمه قرار گرفته است.
جمشیدی در مورد بررسی کیفیت داروی آلتبرل در یک کارآزمایی بالینی روی بیماران گفت: نتایج بررسی های صورت گرفته در مرکز تحقیقات روماتولوژی و مرکز روماتیسم ایران نشان داده است که این دارو نه تنها از نظر کیفیت مشابه نمونه خارجی است بلکه در مواردی نیز موثرتر بوده است.

وی گفت: آلتبرل به دلیل نقش موثری که در پیشگیری از تخریب، تغییر شکل و ناتوانی مفاصل دارد، در کشورهای پیشرفته جزو داروهای اولیه محسوب می شود اما در ایران تنها برای مبتلایان به بیماری های روماتیسمی که بیماری آنها مقاوم به درمان است، تجویز می شود.
جمشیدی با بیان اینکه با رفع مشکل بیمه این دارو می توان آن را برای تعداد بیشتری از بیماران تجویز کرد، افزود: آلتبرل جزو داروهای گران قیمت و بیولوژیک است و درحال حاضر برای درمان 15 تا 20 درصد بیماران روماتیسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، وی اظهار کرد: قیمت آلتبرل خارجی پیش از تولید در ایران حدود 700 هزار تومان بود اما با تولید آن در داخل کشور، قیمت آن کاهش یافته و درحال حاضر هر آمپول آلتبرل 60 هزار تومان به فروش می رسد و بیمه ها نیز تا 70 درصد قیمت آن را پوشش می دهند.
رییس انجمن روماتولوژی ایران با اشاره به اینکه ایران در زمینه تولید داروی آلتبرل در منطقه خاورمیانه پیشتاز است، گفت: شرکت های دارویی ایران که داروهای بیولوژیک تولید می کنند، برای ادامه فعالیت نیازمند حمایت های دولت هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٧-١٣٩٣, ٠١:١٧

   

پر مبحث ترین ها