سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قاچاق داروی ایرانی به کشورهای اطراف

بخش عمده واردات ما مربوط به مواد اولیه دارویی است که در داخل تبدیل و تولید می‌شود و نقص‌هایی در زمینه تولید مواداولیه و صادرات دارویی وجود دارد که باید کارهای جدی در این زمینه انجام دهیم.
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: کیفیت و قیمت داروهای تولید داخل مطلوب است تا حدی که بخشی از آن به صورت قاچاق از مبادی غیرقانونی به کشورهای دیگر می‌رود و با وجود تولید مکمل‌های مرغوب باید گفت ورود مکمل‌های غذایی خارجی نیازی کاذب است.

به گزارش فارس، علیرضا زالی امروز در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی دارو و تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه 97 درصد داروهایی که در کشور استفاده می‌شود تولید داخل است، افزود: حتی بالای 90 درصد داروهایی که پزشکان ما تجویز می‌کنند تولید داخل است و تنها 10 درصد مربوط به داروهای خارجی با فناوری بالا و گران‌قیمت است اما ضرورت دارد تا لیست دارویی (فارماکوپه) ما بازنگری شود که این امر در دست اجراست.

رئیس سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد" بخش عمده واردات ما مربوط به مواد اولیه دارویی است که در داخل تبدیل و تولید می‌شود و نقص‌هایی در زمینه تولید مواداولیه و صادرات دارویی وجود دارد که باید کارهای جدی در این زمینه انجام دهیم.

وی کیفیت داروی تولید داخل را مطلوب دانست و گفت: تایید این مسئله قاچاق داروهای ایرانی از مبادی غیرقانونی به کشورهای دیگر است که نشان می‌دهد علاوه بر کیفیت مطلوب قیمت مناسب هم دارد.

زالی به این نکته اشاره کرد که بخش عمده‌ای از واردات مکمل‌های خارجی نیاز کاذب است چراکه ما در داخل مکمل‌های غذایی مانند کلسیم D را با کیفیت خوب تولید می‌کنیم و بازار صادراتی خوبی هم برای این محصول داریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٣, ١٩:٣۵

   

پر مبحث ترین ها