سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بنزن موجود در بنزین تولیدی واحدهای پتروشیمی بیش از حد مجاز است

در جلسه امروز کمیسیون با حضور مسولین وزارت نفت، سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست گزارشی درباره سهم بنزین پتروشیمی ها در آلودگی هوا گزارش دادند که گزارش ارایه شده حاکی از آن است که میزان بنزن موجود در بنزین واحدهای پتروشیمی بیشتر از بنزین یورو 4 است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: گزارش ارایه شده از سوی دستگاههای اجرایی حاکی از آن است که میزان بنزن موجود در بنزین واحدهای پتروشیمی بیشتر از بنزین یورو 4 است.

سید موسی موسوی در گفت و گو با خانه ملت،‌گفت: در جلسه امروز کمیسیون با حضور مسولین وزارت نفت، سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست گزارشی درباره سهم بنزین پتروشیمی ها در آلودگی هوا گزارش دادند که گزارش ارایه شده حاکی از آن است که میزان بنزن موجود در بنزین واحدهای پتروشیمی بیشتر از بنزین یورو 4 است.
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ دو نوع بنزین در پتروشیمی ها تولید می شود که نوع تولید شده در پتروشیمی هایی که طرح های توسعه آنها تکمیل شده استاندارد است و نوع دیگر آن که در واحدهای پتروشیمی که طرح های توسعه ای در آنجا اجرا نشده غیر استاندارد است.

وی افزود: اگر بنزین یورو 4 جایگزین بنزین آن دسته از پتروشیمی هایی که بنزین موجود در بنزین تولیدی شان بیشتر است شود بهتر است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در بخش دیگری از این نشست با حضور سخنگوی سازمان انرژی اتمی وضعیت تحولات توافقنامه ژنو و نیروگاه بوشهربررسی شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩٣, ١٩:٠٩

   

پر مبحث ترین ها