سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سلطانی:

آلودگی بنزین باید با مستندات علمی و در آزمایشگاه سنجیده شود

به نظر می رسد کیفیت بنزین تولیدی پالایشگاهها بدتر از پتروشیمی هاست چرا که بسیاری از این پالایشگاهها قدیمی بوده و از تکنولوژی قدیمی برای تولید بنزین استفاده می کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید براینکه میزان آلودگی بنزین باید با مستندات علمی و در آزمایشگاه سنجیده شود، گفت: ‌مسئولین مربوطه باید با ارایه استدلالهای علمی و کارشناسی ، گزارشی درباره کیفیت بنزین مصرفی ارایه کنند.

امیرعباس سلطانی در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباره آلوده بودن بنزین پتروشیمی ها و اینکه آیا این موضوع محرز شده است یا خیر، گفت: در حال حاضر از سه نوع بنزین وارداتی،‌ پتروشیمی ها و پالایشگاهها در کشور استفاده می شود که هیچ یک آنالیز نشده و مشخص نیست که کیفیت کدام بنزین بدتر از بقیه است.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان کیفیت بنزین مصرفی در کشور درهیچ آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار نگرفته است،‌ گفت: از مسئولین خواسته ایم تا گزارش کاملی از آنالیز سه نوع بنزین مصرفی درکشور ارایه کنند.

وی افزود: به نظر می رسد کیفیت بنزین تولیدی پالایشگاهها بدتر از پتروشیمی هاست چرا که بسیاری از این پالایشگاهها قدیمی بوده و از تکنولوژی قدیمی برای تولید بنزین استفاده می کنند.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مشخص نیست که کیفیت بنزین وارداتی از بنزین تولید داخل بهتر باشد، گفت: قرار است جلسه بعدی کمیسیون با حضور وزیر نفت،‌ رییس سازمان محیط زیست و رییس سازمان استاندارد برگزار شود .

سلطانی با بیان اینکه توضیحات مسئولین درباره کیفیت بنزین مصرفی در حد حرف است،‌ گفت: ‌در جلسه آتی کمیسیون، ‌مسئولین مربوطه باید با ارایه استدلالهای علمی و کارشناسی درباره کیفیت بنزین مصرفی گزارش دهند.
وی با تاکید بر اینکه میزان آلودگی بنزین باید با مستندات علمی و در آزمایشگاه سنجیده شود،‌گفت: بررسی موضوع فروش اطلاعات قراردادمیدان نفتی آزادگان در دستور کار کمیسیون قراردارد.

نماینده مردم بروجن در مجلس درباره مصوبه شرکت ملی پالایش و پخش مبنی بر کاهش قیمت سی ان جی از 652 ریال به 650 ریال، گفت: با توجه به قیمت بالای بنزین ،‌این کاهش قیمت می تواند تشویق خوبی برای جایگزین کردن سی ان جی باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩٣, ١٩:٣٩

   

پر مبحث ترین ها