سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس سازمان بهزیستی کشور:

طرح کاهش طلاق در کشور اجرا می شود

امسال با حمایت های دولت، طرح آزمایشی کاهش طلاق و مانایی خانواده در یزد اجرا شد و با توجه به موفقیت آمیز بودن این طرح، اعتبار خوبی در دولت برای اجرای آن در سراسر کشور کنار گذاشته شده است.
رییس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح کاهش طلاق و مانایی خانواده با ایجاد و گسترش مراکز مشاوره و کاهش طلاق در سراسر کشور خبر داد.

همایون هاشمی روز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه تهران، به مناسبت روز مددکاری افزود: امسال با حمایت های دولت، طرح آزمایشی کاهش طلاق و مانایی خانواده در یزد اجرا شد و با توجه به موفقیت آمیز بودن این طرح، اعتبار خوبی در دولت برای اجرای آن در سراسر کشور کنار گذاشته شده است.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های تحکیم بنیان خانواده از سوی سازمان بهزیستی، خاطرنشان کرد: این طرح را در سراسر کشور تعمیم خواهیم داد تا مداخلات مشاوره رایگان به زوج ها ارائه شود.
هاشمی بزرگ ترین مشکل خدمات بهزیستی را نبود مشاوره و مداخله های خانواده محور عنوان کرد.

کاهش هزینه های درمانی مردم با اجرای فرایندهای مددکاری

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به سمتی پیش خواهیم رفت تا هزینه های درمانی در سبد اقتصادی مردم با استفاده از فرایندهای مددکاری ، آگاهی سازی عمومی و پیشگیرانه محور کاهش یابد.
هاشمی افزود: با مددکاری می توان مداخلات به هنگام و پیشگیرانه را مدیریت کرد و مددکاری تکمیل کننده فعالیت های اجتماعی محور است.

وی با اشاره به 150 عنوان فعالیت سازمان بهزیستی که به طور عمده مددکار محور است ، گفت: بهزیستی با استفاده از طب مبتنی بر خانواده، آگاه سازی عمومی و طب پیشگیرانه می تواند هزینه های درمانی مردم را کاهش دهد.

اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این که خانواده ها فرزند معلول خود را تحویل این سازمان داده و با گذشت زمان رابطه ای با این سازمان ندارند، گفت: دولت و این سازمان در نظر دارند به جای توانبخشی مبتنی بر جامعه ، از توانبخشی مبتنی بر خانواده استفاده کند به آن معنا که نگهداری معلول باید مبتنی بر خانواده بوده و یکی از اعضای خانواده کنار معلول حضور داشته باشد.
به گفته هاشمی اجرای این طرح، حرکت خوبی برای ایجاد انسجام ملی بین خانواده و سایر ارکان نظام به شمار می رود.

وی با یادآوری این که مولفه های موثر در طب حاکی از آن است که طب، فقط درمان نیست بنابراین بهزیستی در حوزه پزشکی اجتماعی نیز ورود کرده است،تاکید کرد رویکرد اساسی دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر اجرای برنامه های توسعه در حوزه بیمه ها، گسترش طب پیشگیری ، آگاهی سازی و ارائه خدمات مبتنی بر فعالیت های اجتماعی است.
رییس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: همه خانواده ها باید از حوزه سلامت آگاهی کامل داشته باشند و براساس این آگاهی ها، چرخه بیماری را کوتاه یا چرخه ورود به آن را مسدود کنند.

خیال مددجویان از بابت عایدات قانون هدفمندی یارانه ها راحت باشد

هاشمی با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جلسات متعددی در این زمینه برگزار کرده و بهزیستی و نهادهای حمایتی ، برنامه منسجمی را در این خصوص اجرا خواهند کرد.

وی با بیان این که مددجویان بهزیستی در مسیر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، خیالشان راحت باشد،تاکید کرد: برنامه ریزی دقیقی انجام می دهیم تا عایداتی را از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به مددجویان بهزیستی اختصاص دهیم.

ثبت روز ملی مددکاری اجتماعی


به گزارش ایرنا، رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جشن بزرگداشت روز مددکار که با حضور رئیس جمهوری در 23 اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، گفت که مقرر شده است روز ملی مددکاری ثبت و هر سال برگزار شود.
هاشمی یادآور شد که سازمان بهزیستی کشور تنها متولی دولتی حوزه مددکاری در کشور است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٣۶

   

پر مبحث ترین ها