سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر تعاون: آرامش خاطر و اطمینان به آینده از ویژگی‌های سیاست رفاهی ماست

امسال برای نخستین بار تعداد دو میلیون و 200 هزار مستمری‌بگیر سازمان تأمین اجتماعی با آغاز سال افزایش 25 درصدی حقوق خود را دریافت کردند و در بخش بیمه‌های تکمیلی نیز این سازمان با آن‌ها مساعدت کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آرامش خاطر و اطمینان به آینده از ویژگی‌های سیاست رفاهی ماست.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم روز مددکار، اظهار داشت: آرامش خاطر و اطمینان به آینده از ویژگی‌های سیاست رفاهی ماست؛ افزایش اعتماد، سرمایه اجتماعی و تامین حداقل زندگی با کرامت و چشم‌اندازی درازمدت برای نسل‌های متوالی از ضروریات است.

وی از بررسی افزایش حقوق شاغلان در سازمان بهزیستی خبر داد و افزود: به طور میانگین 500 هزار تومان به حقوق مددکاران شاغل در شیرخوارگاه‌ها و مراکز نگهداری معلولان جسمی و ذهنی افزوده خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: دیروز در وزارت کشور تصمیم گرفتیم که معتادان نیاز به خدمات بستری بیمه شوند؛ همچنین مباحث سالمندی را احیا کردیم، ایجاد مراکزی تحت عنوان خانه‌های امید که بازنشستگان بتوانند اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش تسنیم،افزود: امسال برای نخستین بار تعداد دو میلیون و 200 هزار مستمری‌بگیر سازمان تأمین اجتماعی با آغاز سال افزایش 25 درصدی حقوق خود را دریافت کردند و در بخش بیمه‌های تکمیلی نیز این سازمان با آن‌ها مساعدت کرد.

وی خاطر‌نشان کرد‌: با به طور هدفدار با فقر صفر مبارزه خواهیم کرد و مذاکراتی نیز با سازمان بهزیستی برای تحقق شعار امسال این سازمان به نام "سال تحول بهزیستی" انجام شده که چند وقت دیگر برنامه‌ها را اعلام خواهیم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩٣, ١۵:٣٠

   

پر مبحث ترین ها