سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یکی از هر سه ازدواج به جدایی می کشد

در سال ۱۳۹۲، تعداد ۷۵۷ هزار و ۱۹۷ ازدواج [کاهش ۴ ممیز ۴ درصدی] و نزدیک به ۱۵۸ هزار و ۷۵۳ طلاق [افزایش ۴ ممیز ۶ درصدی] در کشور به ثبت رسیده.
هافینگتن پست نوشت: براساس آمارهای رسمی که منتشر شد، سال گذشته در ایران یک ازدواج از پنج ازدواج به طلاق ختم شده و این درحالی است که سیاست دولتی بر مقوله ازدواج و فرزنددار شدن تأکید می ورزد تا علیه پیری جمعیت مبارزه کند. درحال حاضر نرخ طلاق به ۲۱ درصد رسیده و این رقم هفت سال پیش در حدود ۱۲ درصد بود. این پدیده در شهرهای بزرگ چشمگیرتر است: در تهران یک ازدواج از سه ازدواج در گذر زمان دوام نمی آورد.

به گزارش سرویس بین الملل «تیک» Tik.ir، احمد تویسرکانی، رییس دفتر ثبت احوال، دراین خصوص می گوید: "در سال ۱۳۹۲، تعداد ۷۵۷ هزار و ۱۹۷ ازدواج [کاهش ۴ ممیز ۴ درصدی] و نزدیک به ۱۵۸ هزار و ۷۵۳ طلاق [افزایش ۴ ممیز ۶ درصدی] در کشور به ثبت رسیده."

به گفته احمد تویسرکانی، این افزایش شدید به دلیل دخالت های یکی از دو خانواده در مسایل زن و شوهر، عدم رعایت اصول مالی در ازدواج، فقر، مواد مخدر و همچنین خشونت های زناشویی می باشد. درعین حال، نرخ رشد جمعیت به میزان ۱ ممیز ۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته که از این حیث کمترین مقدار را در کل منطقه به خود اختصاص می دهد. این درحالی است که به گفته وزیر بهداشت، نرخ باروری به ۱ ممیز ۸ درصد می رسد.

دو برابر کردن جمعیت ایران
مسؤولان ایرانی طی ماه های اخیر نسبت به پیری جمعیت هشدار داده اند. محمد ناظمی اردکانی، رییس سازمان ثبت احوال کشور، اخیراً نسبت به این روند هشدار داده و اظهار داشته که این نرخ می تواند "تا ۳۰ سال آینده" به صفر برسد. مجلس درحال حاضر درتلاش است تا اصلاحاتی را در یک سری از قوانین که می تواند به افزایش جمعیت منجر شود ایجاد کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها