سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان فضایی خبر داد:

رونمایی از ماهواره ناهید در بهمن

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩١, ١٣:۴٣    نسخه چاپی    
رئیس سازمان فضایی با اشاره به دلایل مشخص نشدن پرتاب ماهواره آت ست، یادآور شد: پیش بینی ما بر این بود که این ماهواره در مدار قطبی کار کند ولی این هدف ممکن است توسط ماهواره بر سیمرغ تامین نشود از این رو در حال ایجاد تغییراتی در این ماهواره هستیم.
رئیس سازمان فضایی با اشاره به آخرین وضعیت دو ماهواره آت ست و ناهید، گفت: تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره فجر و شریف ست را در دستور کار داریم.
به گزارش مهر،دکتر حمید فاضلی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت ماهواره ناهید افزود: اقدامات برای تکمیل این ماهواره به خوبی پیش می رود و امیدواریم در روز فناوری فضایی سال جاری (بهمن ماه) از این ماهواره رونمایی شود.
رئیس سازمان فضایی با تاکید بر اینکه پرتاب این ماهواره برای سال آینده خواهد بود، اظهار داشت: تصمیم داشتیم این ماهواره را در سال جاری پرتاب کنیم ولی نیاز به کار بیشتری دارد.
فاضلی با اشاره به دلایل مشخص نشدن پرتاب ماهواره آت ست، یادآور شد: پیش بینی ما بر این بود که این ماهواره در مدار قطبی کار کند ولی این هدف ممکن است توسط ماهواره بر سیمرغ تامین نشود از این رو در حال ایجاد تغییراتی در این ماهواره هستیم.
وی ادامه داد: در این تغییرات درصدد هستیم تا با تغییر ماموریت در مدار 55 درجه بتوانیم ماهواره آت ست را توسط ماهواره بر سیمرغ هم قابل پرتاب کنیم.
رئیس سازمان فضایی ایران زمان پرتاب ماهواره دانشگاه شریف (شریف ست) را در سال جاری دانست و در عین حال خاطر نشان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا این ماهواره در سال جاری پرتاب شود ولی مشکلاتی در زمینه سیستم ها و زیر سیستم های این ماهواره وجود دارد از این رو سازمان فضایی برای تامین اقلام مورد نیاز همکاریهای اجرایی با دست اندرکاران این پروژه دارد.
فاضلی با اشاره به روند اجرایی طراحی و ساخت این ماهواره، توضیح داد: نمونه های مهندسی این ماهواره آماده است و نمونه پروازی تستهای سختگیرانه که بتواند شرایط فضایی را تحمل کند باید انجام شود.
وي با بیان اینکه تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره را در دستور کار داریم، گفت: تا پایان سال جاری پرتاب دو ماهواره فجر و شریف ست را در برنامه های این سازمان قرار داده ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩١, ١٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها