سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاهش 1150 نفری کشته‏ شدگان سوانح رانندگی در ایران

در سایه اجرای طرح‏های زمستانی و تلاش مجموعه دستگاه‏های دخیل در آن، تلفات رانندگی در ایران به یک‏ چهارم گذشته تقلیل یافته است.
رئیس پلیس راهور گفت: در مقایسه‏ای بین آمار سال‏های 88 و 90 درمی‏یابیم که تعداد کشته‏شدگان سوانح رانندگی در ایران، یک هزار و 150 نفر کمتر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، اسکندر مؤمنی ظهر امروز در حاشیه مانور آغاز طرح زمستانی پلیس که با حضور فرمانده نیروی انتظامی، معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس اورژانس کشور، رئیس سازمان جمعیت هلال‏احمر و سایر مسئولان کشوری، استانی و محلی در آبعلی برگزار شد، در گفت‏وگو با خبرنگاران اظهار داشت: زمستان سال 88 تعداد کشته‏شدگان سوانح رانندگی جاده‏ای در کشور، 4 هزار و 757 نفر بود.

وی ادامه داد: این آمار در زمستان سال 90 به رقم 3 هزار و 608 نفر تنزل یافت؛ بدین ترتیب، جاده‏های کشور شاهد کاهش تلفات یک هزار و 149 نفری بود.

مؤمنی اضافه کرد: جدای از خسارات مالی، آسیب یا خدای نکرده مرگ یک انسان تألم روحی شدیدی را به خانواده‏ فرد تحمیل می‏کند.

رئیس پلیس راهور افزود: در سایه اجرای طرح‏های زمستانی و تلاش مجموعه دستگاه‏های دخیل در آن، تلفات رانندگی در ایران به یک‏ چهارم گذشته تقلیل یافته است.

وی ادامه داد: البته این آمار در خصوص کاهش سوانح رانندگی بر اساس مقایسه با عدد مطلق سال 88 صورت می‏گیرد.

مؤمنی اضافه کرد: اگر قرار باشد شاخص‏هایی ترافیکی نظیر حجم ورود خودرو، میزان افزایش مسافرت‏ها و آمار رانندگان جدید به این ارزیابی افزوده شود، عدد محصول از 24 درصد کاهش مورد اشاره بیشتر می‏شود.

رئیس پلیس راهور افزود: همه متولیان دستگاه‏های حاضر در طرح زمستانی باید بدانند که سال 91 کار سختی در پیش دارند.

وی گفت: تداوم روند کاهش تلفات رانندگی در سطح کشور نیازمند همتی والا و تلاشی بیش از سال‏های گذشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩١, ١٧:١٧

   

پر مبحث ترین ها