سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

توزیع بن رمضان مدد جویان بهزیستی طی چند روز آینده

امسال برای نخستین‌بار قرار است سبد کالای رمضان به مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی پرداخت شود که پیش‌بینی می‌شود 800 هزار نفر از این خدمات استفاده کنند که در روزهای آینده‌ بن‌های یک نفره، دو نفره و سه نفره به بالا بین مددجویان توزیع خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور از توزیع بن های ویژه ماه مبارک رمضان میان مددجویان طی چند روز آینده خبر داد و گفت: همچنین تا پایان سال 130 هزار واحد مسکونی نیز به مددجویان واگذار می شود.

به گزارش مهر ، همایون هاشمی در مراسم رونمایی از جامعه خیرین حامی معلولان کشورافزود: در حال حاضر سازمان بهزیستی به بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفر خدمات مستمر ارائه می‌کند.

وی تصریح کرد:‌خدمات سازمان بهزیستی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، زنان سرپرست خانوار، کودکان یتیم و بی‌سرپرست و همچنین ارائه خدمات به معلولان است.

هاشمی اضافه کرد: سال گذشته یک هزار و 300 میلیارد تومان خدمات مستقیم به جامعه هدف بهزیستی ارائه شد و این در حالی است که بیش از 13 میلیون نفر نیز در حوزه‌های پیشگیری از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه‌اندازی و افتتاح دو مجموعه پیشگیری از معلولیت‌ها در اصفهان و مشهد خاطرنشان کرد: این دو مرکز برای نخستین‌بار در کشور راه‌اندازی شده است که در آینده نیز در استان‌های مختلف کشور مراکزی اینگونه افتتاح خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: رویکرد سازمان بهزیستی در حال حاضر در حوزه توانمندسازی و توانمندی معلولان و مددجویان تحت پوشش است که در این بخش سازمان به سه موضوع مسکن، اشتغال و بیمه‌های اجتماعی توجه ویژه‌ای را دارد.

وی افزود: احداث 200 هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دهم از برنامه‌های اصلی سازمان بوده که در این راستا سال گذشته 30 هزار واحد مسکونی تحویل و در سال جاری نیز بنا داریم با حمایت خیرین 130 هزار واحد مسکونی دیگر نیز تحویل معلولین و مددجویان می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ مسکنی که سازمان بهزیستی به مددجویان خود واگذار می‌کند ارزان‌تر از مسکن مهر است و ویژگی که این واحدهای مسکونی دارند این است که سهم آورده مددجویان و معلولان را سازمان بهزیستی با حمایت خیرین پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: سال گذشته 67 هزار فرصت شغلی فراهم شده بود که امسال این میزان به 100 هزار فرصت شغلی خواهد رسید.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته از محل صرفه‌جویی هدفمندسازی یارانه‌ها 55 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گرفتند که امسال نیز بنا داریم در این راستا خدمات بیشتری را به جامعه هدف ارائه کنیم.

وی افزود: در حال حاضر 37 هزار واحد مسکونی در مرحله نازک‌سازی قرار دارند که بنا داریم در هفته دولت این تعداد واحد مسکونی را در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار دهیم که امیدواریم در این راستا خیرین و حامیان معلولان و مددجویان، بهزیستی را یاری کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین‌بار قرار است سبد کالای رمضان به مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی پرداخت شود که پیش‌بینی می‌شود 800 هزار نفر از این خدمات استفاده کنند که در روزهای آینده‌ بن‌های یک نفره، دو نفره و سه نفره به بالا بین مددجویان توزیع خواهد شد.

در ادامه مراسم محمد هاشم سلیمی آشتیانی،عضو جامعه خیرین مسکن ساز کشور با اعلام این خبر، افزود: در شرایط کنونی، سه هزار و 922 نفر خانواده در کشور دارای سه تا هفت فرزند معلول هستند.

وی گفت: این خانواده ها فرزندان معلول خود را در خانه نگهداری می کنند که این مساله، کار بسیار دشواری است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۵-١٣٩١, ١١:٣١

   

پر مبحث ترین ها