سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا نامه محرمانه دیوان محاسبات دست به دست می‌چرخد

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۵۴    نسخه چاپی    
محمدرضا تابش در تذکر آیین‌نامه‌ای خطاب به هیأت رئیسه مجلس٬ با بیان اینکه تذکرات رسایی و توکلی درمورد برداشت 4.1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی با نوع ادبیاتی که از آن ایراد می‌گیرند فرقی ندارد٬ گفت: برداشت 4.1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی نبوده بلکه از بانک مرکزی برداشت شده است و در نهایت روال در دستور کار قرار گرفتن قانونی نبوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از رفتار دوتن از نمایندگان مجلس از هیات رییسه خواهش کرد تا نامه محرمانه دیوان محاسبات و موارد این‌چنینی را بررسی کند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه گزارش برداشت ۴. ۱ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی بدون تصویب در کمیسیون در دستور کارصحن علنی قرار گرفته است٬ گفت: چرا نامه محرمانه دیوان محاسبات دست در دست می‌چرخد٬ بنده خواهشمندم هیأت رئیسه مجلس این موضوع را در دستور بررسی قرار دهد.

به گزارش ایلنا؛ محمدرضا تابش در تذکر آیین‌نامه‌ای خطاب به هیأت رئیسه مجلس٬ با بیان اینکه تذکرات رسایی و توکلی درمورد برداشت 4.1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی با نوع ادبیاتی که از آن ایراد می‌گیرند فرقی ندارد٬ گفت: برداشت 4.1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی نبوده بلکه از بانک مرکزی برداشت شده است و در نهایت روال در دستور کار قرار گرفتن قانونی نبوده است.

وی ادامه داد: براساس بند 3 ماده 221 آیین نامه داخلی نحوه چگونگی تهیه گزارش های دیوان محاسبات در جهت اجرای وظایف نظارتی مجلس و نمایندگان را مشخص می کند که در تبصره 2 ذیل ماده کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات موظف است تمامی گزارش های واصله از دیوان محاسبات را بررسی و نتیجه آن را به اطلاع نمایندگان برساند.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه اینکه چرا نامه محرمانه دیوان محاسبات اکنون دست به دست می چرخد افزود: خواهشمند هستم تا به این موضوع خاص رسیدگی و بررسی کنید و هیأت رئیسه محترم به موارد آیین نامه آتی توجه و تذکر را بر سایر مباحث مقدم بداند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: با بیان اینکه حق مجلس در رسیدگی و نظارت محترم است گفت: موضوع اول اینکه گزارش دیوان محاسبات فقط در کمیسیون برنامه، بودجه مطرح شد و مقرر شد که سخنگوی دولت و رئیس کل بانک مرکزی با حضور در کمیسیون توضیحاتی را در این باره ارائه کنند. حال این سوال مطرح است که چطور موضوع مذکور بدون بررسی به عنوان دستور کار در صحن آمده است؟

تابش افزود: موضوع دیگر که مطرح می‌کنم٬ این است که چطور نامه محرمانه دیوان محاسبات اکنون دست به دست می‌چرخد؟

رییس مجلس در پاسخ به تذکر تابش گفت: موضوعاتی مانند دقیق نبودن بررسی های دیوان محاسبات باید در فضای دیگراعلام شود زیرا مرجع رسمی اینگونه مباحث دیوان محاسبات است

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٣, ٢٣:۵۴

   

پر مبحث ترین ها