سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تکذیب دعوت از بشار اسد و سیدحسن نصرالله توسط جشنواره مقاومت

مسئولان جشنواره مقاومت امسال در اقدامی قابل توجه از سیدحسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دعوت کردند در جشنواره حضور یابند که گفته می‌شود دفتر سیدحسن نصرالله با این دعوت موافقت کرده اما در عین حال اعلام کرده به دلیل مسائل امنیتی مشخص نیست وی در کدام یک از روزهای جشنواره در تهران حضور یابد.
دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت دعوت از بشار اسد و سیدحسن نصرالله توسط دبیرخانه این جشنواره برای حضور در تهران را تکذیب کرد.

محمد خزاعی دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت درخصوص انتشار خبری مبنی بر دعوت جشنواره از سیدحسن نصرالله و بشار اسد برای حضور در این رویداد بین المللی گفت: چنین خبری صحت ندارد و از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت هیچ دعوتی صورت نگرفته است.
وی افزود: اساسا، این گونه دعوت ها طبق روال و عرف بین المللی است و استانداردهایی مشخصی دارد.

خزاعی با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره مقاومت امسال در گستره بین المللی و با حضور چهره های صاحب نام منطقه ای و جهانی برگزار می شود و با برنامه ریزی به عمل آمده انشاالله شاهد حضور تعدادی از سیاسیون در سطح سفرا و رایزنی های فرهنگی و سیاسی در این رویداد خواهیم بود خاطر نشان ساخت: طبیعی است تشریفات بین الملل جشنواره مقاومت در این راستا از مقامات رسمی حوزه های فرهنگی کشورهای مختلف از جمله دو کشور سوریه و لبنان و مسئولین حزب الله هم در لیست مدعوین قرار داشته باشند.

وی ادامه داد: جشنواره مقاومت با توجه به بخش فیلم های تکفیری و بخش مهم و استراتژیک عماد مغنیه که با حساسیت های بین المللی و واکنش رسانه های صهیونیستی همراه بود قطعا این دوره میزبان چهره های شاخص منطقه ای خواهد بود.
دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: بدیهی است اخبار رویداد های جشنواره از طریق روابط عمومی و به صورت رسمی منتشر می شود.

به گزارش فارس، روز گذشته گمانه زنی ها و اخباری در خصوص حضور احتمالی بشاراسد و سیدحسن نصرالله در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و رونمایی از فیلم های ضدتروریستی منتشر شده است.
در بخش های از این خبر آمده بود: «جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که از چند سال گذشته با تغییر سیاست و همچنین تغییر نام از دفاع مقدس به مقاومت، به مهم‌ترین جشنواره فیلم‌های با موضوع مقاومت در منطقه خاورمیانه تبدیل شده، امسال با حمایت کامل مادی و معنوی برخی کشورهای اسلامی و با بودجه قابل توجهی در تهران برگزار می‌شود.

مسئولان جشنواره مقاومت امسال در اقدامی قابل توجه از سیدحسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دعوت کردند در جشنواره حضور یابند که گفته می‌شود دفتر سیدحسن نصرالله با این دعوت موافقت کرده اما در عین حال اعلام کرده به دلیل مسائل امنیتی مشخص نیست وی در کدام یک از روزهای جشنواره در تهران حضور یابد. همچنین «بثینه شعبان» مشاور ارشد بشار اسد نیز اعلام کرده رئیس‌جمهور سوریه این دعوت را پذیرفته و اعلام کرده حضور در این جشنواره می‌تواند نقش بسزایی در نمایش عملکرد گروه‌های تروریستی و حامیان غربی آن‌ها داشته باشد.
قرار است در این دوره از جشنواره از فیلمی فاخر در خصوص تحولات منطقه و گروه‌های تروریستی رونمایی شود که احتمالا دلیل حضور سیدحسن نصرالله و بشار اسد نیز همین موضوع است».
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۶-١٣٩٣, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها