سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توقیف کشتی حمل سلاح آمریکا توسط هند

این کشتی جنگی آمریکایی روز جمعه به‌همراه 10 خدمه و 25 نیروی امنیتی آن توقیف شده تا اسناد و مدارک مربوط به حمل سلاح را ارائه دهند.
گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک فروند کشتی جنگی متعلق به یک شرکت امنیتی آمریکا را به‌همراه ۳۵ خدمه آن به‌علت عدم ارائه اسناد و مجوزهای قانونی حمل سلاح و مهمات در آبهای هند توقیف کرده است.

به گزارش تسنیم فرمانده گارد ساحلی هند تأکید کرد: این کشتی جنگی آمریکایی روز جمعه به‌همراه 10 خدمه و 25 نیروی امنیتی آن توقیف شده تا اسناد و مدارک مربوط به حمل سلاح را ارائه دهند.

وی تصریح کرد: خدمه و نیروهای امنیتی این کشتی جنگی از کشورهای انگلیس، استونی، هند و اوکراین بوده‌اند. بسیاری از کشتی‌های تجاری برای در امان ماندن از خطر دزدان دریایی با گاردهای مسلح از طریق آبهای هند عبور و مرور می‌کنند.

این مقام هندی افزود: هنوز منتظر ارائه اسناد و مجوزهای قانونی هستیم. باید ببینیم این اسناد و مدارک تا چه‌حد معتبر هستند و آیا این کشتی مجوز لازم برای ورود به آبهای هند و حمل سلاح را داشته است یا نه.

حملات دزدان دریایی هرسال میلیاردها دلار هزینه بر صنعت حمل و نقل دریایی وارد می‌کند. این رقم در سال 2012 میلادی به بیش از 5.7 تا 6.1 میلیارد دلار رسیده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٢, ١١:١۴

   

پر مبحث ترین ها