سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علیخانی: آیت الله هاشمی رفسنجانی برای سفر به حج دعوت شده است

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٢, ٠٧:۴٢    نسخه چاپی    

مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی برای سفر به حج امسال دعوت شده است.

قدرت الله علیخانی در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم «شیخ مصطفی رهنما» در جمع خبرنگاران افزود: تاجایی که بنده مطلع هستم، ایشان تاکنون برنامه ای برای این سفر ندارند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره حرکت افراطیون هنگام ورود رییس جمهوری به کشور در بازگشت از سفر به نیویورک گفت: این نوع رفتارهای زشت همواره محکوم بوده است و در آینده نیز محکوم خواهد بود. این گونه رفتارها به کشور و حیثیت نظام لطمه می زند.

علیخانی درباره تنش های موجود بین ایران و آمریکا گفت: فکر نمی کنم از تنش کاسته شده و کار اساسی صورت بگیرد؛ با توجه به اینکه گفت و گوی تلفنی روسای جمهوری ایران و آمریکا نیز تداوم نیافت. بلافاصه پس از این گفت و گوی تلفنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دیدار اوباما رفت و وی مجبور شد برای راضی کردن صهیونیست ها آن واکنش را نشان دهد.

علیخانی با بیان اینکه اظهارات اوباما مبنی بر اینکه همه گزینه ها روی میز است، عکس العمل خوبی نبود، تصریح کرد: سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل نیز زشت، تحریک کننده و نسبت به رییس جمهوری، نظام و ملت ایران توهین آمیز بود.

مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در ابتدا نسبت به روند گفت و گوهای ایران و آمریکا خوشبین بودم، گفت: ظاهرا صهیونیست ها آتش بیار معرکه هستند تا نگذارند این گفت و گوها سرانجام خوبی داشته باشد.

علیخانی درباره نشست شب گذشته مشترک دولت و مجلس نیز اظهار داشت: در تماسی که با بعضی از دوستان اصولگرای مجلس داشتم، آنها می گفتند که برای اولین بار ۲۴۰ نماینده در نهاد ریاست جمهوری حاضر شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٢, ٠٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها