سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حکمتیار: تا می‌توانیم سربازان خارجی را می‌کشیم


: گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان، كه سالهاست زندگي مخفي دارد در تازه‌ترين اظهاراتش گفت: نیروهای تحت امرش، پیش از خروج نیرو‌هاي ناتو در پایان سال ۲۰۱۴، تا بتوانند سربازان غربی را خواهند کشت.
روزنامه دیلی‌تلگراف چاپ لندن، ویدئوی دریافت کرده که رهبر حزب اسلامی افغانستان در آن بر ادامه جنگ علیه نیروهای بین المللی در این کشور تاکید کرده است. حکمتیار که در ليست تروريستي دولت آمریکاست (به دلیل حمایت از طالبان و القاعده)، در این نوار ویدئویی مي‌گوید: مجاهدین می‌خواهند با چشمان خود شاهد صحنه‌ای باشند که به اشغال‌گران درس بدهد تا هرگز بازگشت و پا گذاشتن دوباره در این راه به ذهن شان خطور نکند.
رهبر حزب اسلامی در بخشی از این ویدئو هشدار می‌دهد که افغانستان پس از خروج نیروهای ناتو، به جنگ داخلی خونین کشیده خواهد شد و می‌گوید: ما ممکن است پس از سال ۲۰۱۴ وضعیت هراس انگیزی داشته باشیم که کسی نمی تواند آن را پیشبینی کند.
رهبر حزب اسلامی افغانستان،در این ویدئو به شاهزاده هری نواسه (نوه) ملکه بریتانیا هم تاخته که در حال حاضر به عنوان پیلوت (خلبان) هلیکوپتر در نیروهای ناتو در افغانستان خدمت می‌کند. او شاهزاده هری را شغال مستی توصیف می‌کند که برای شکار افغان‌های بی‌گناه آمده است. اخیراً برخی رسانه‌هاي بریتانیایی گزارش داده بودند که شاهزاده هری در جریان یک عملیات، یک تن از فرماندهان طالبان در جنوب افغانستان را کشته است. در واکنش به این ویدئو، وزارت دفاع بریتانیا اظهارات رهبر حزب اسلامی افغانستان را رد کرده و آن‌را مزخرف گوئی و یاوه سرائی خوانده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩١, ١٢:١۵

   

پر مبحث ترین ها