سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشکیل کارگروه‌های تخصصی علمای الازهر برای مقابله با عقاید شیعه

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩١, ١٩:٣١    نسخه چاپی    
مصوباتی برای گذاشتن دوره های آموزشی برای ائمه جماعات و جمعه داشتیم تا تفاوت های مذهب شیعه و سنی را به آنان تعلیم دهیم. این دوره ها از هفتم اکتبر سال آینده در سالن محمد عبده تشکیل خواهد شد. به علاوه، در برنامه های درسی سال آینده دانشجویان نیز موادی برای این کار در نظر گرفته شده است.
دیروز پنج شنبه 20 سپتامبر کارگروه دانشگاه الازهر که شامل گروهی از علمای بزرگ این دانشگاه مانند محمد عماره، محمد المختار المهدی و شیخ علی عبدالباقی می شود، جلسه ای برای جلوگیری از تبلیغات شیعی تشکیل داد.

به گزارش بازتاب به نقل از سایت اهل القرآن، محمد المختار المهدی گفت: این اولین جلسه در نوع خود نیست بلکه در هفته های گذشته نیز جلساتی دراین باره داشته ایم. هدف ما نیز تنها مصر نیست، بلکه تمامی سرزمین های اسلامی است، اما چون این مسوولیت متوجه شیوخ الازهر است، ما به این کار اقدام کرده ایم.

وی گفت: مصوباتی برای گذاشتن دوره های آموزشی برای ائمه جماعات و جمعه داشتیم تا تفاوت های مذهب شیعه و سنی را به آنان تعلیم دهیم. این دوره ها از هفتم اکتبر سال آینده در سالن محمد عبده تشکیل خواهد شد. به علاوه، در برنامه های درسی سال آینده دانشجویان نیز موادی برای این کار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: گروهی از متخصصان به ریاست احمد الطیب و با حضور گرایش های مختلف سنی تشکیل می شود که کار آنها تقویت عقایده اهل سنت نه تنها در مصر بلکه در تمام دولت های عربی است.

وی گفت: این گروه کتاب هایی نیز در باره حب اهل بیت بر اساس مذهب اهل سنت و بر ضد بدعت ها منتشر خواهند کرد و مواضع خود را در باره عصمت و ائمه اهل بیت روشن خواهند کرد. در این جزوه ها فضائل صحابه به ویژه نقش عایشه تبیین خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩١, ١٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها