سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اردیبهشت 91 در قم و گلپایگان/

کنگره بزرگداشت آیت‌الله العظمی گلپایگانی برگزار می‌شود

 انجمن مفاخر کشور با هدف شناسایی، تجلیل و ارائه آثار مفاخر کشور تشکیل شده و انجمن مفاخر استان قم نیز برگزاری اولین کنگره بزرگداشت مقام شامخ آیت‌الله العظمی گلپایگانی را با این هدف در دستور کار خود قرار داد.
اولین کنگره بزرگداشت مقام شامخ آیت‌الله العظمی گلپایگانی در قم و گلپایگان برگزار می‌شود.

به گزارش 19 دي، دبیر اجرایی ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت آیت‌الله العظمی گلپایگانی در حاشیه دیدار اعضای این ستاد با آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی اظهار داشت: انجمن مفاخر کشور با هدف شناسایی، تجلیل و ارائه آثار مفاخر کشور تشکیل شده و انجمن مفاخر استان قم نیز برگزاری اولین کنگره بزرگداشت مقام شامخ آیت‌الله العظمی گلپایگانی را با این هدف در دستور کار خود قرار داد.

سیدمرتضی اسماعیلی طبا گفت: این کنگره اردیبهشت ماه سال آینده در قم و گلپایگان با همکاری نهادهایی از قبیل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، استانداری قم، حوزه علمیه، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی استان قم، دفتر تبلیغات اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

وی به برنامه‌های دیگر ستاد اجرایی این کنگره اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی فراخوان مقالات توسط اندیشمندان، تجدید چاپ یکی از آثار ارزشمند این فقیه وارسته و توزیع آن در میان شرکت کنندگان، جمع‌آوری و تهیه آلبوم عکس و همچنین تمبر یادبود ایشان، ساخت فیلم مستندی از زندگی نامه و آثار آن مرجع تقلید و دیدار با مقام معظم رهبری و مراجع معظم تقلید برای استفاده از رهنمودهای ایشان از برنامه‌های این ستاد است.

اسماعیلی‌طبا ضمن دعوت از آیت‌الله صافی گلپایگانی برای سخنرانی در این کنگره، اجازه انتخاب عنوان “فقیه آگاه” برای این کنگره و همچنین فعالیت آیت‌الله کریمی جهرمی به عنوان دبیر پیشنهادی این کنگره را از وی خواستار شد که مورد تائید قرار گرفت.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٠, ١٢:٠٣

   

پر مبحث ترین ها