سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: در موضوع منتخب اصفهان نظرم متفاوت از نظر شورای نگهبان است/با رهبری صحبت کردم/4

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩۵, ١٢:٠۴    نسخه چاپی    
رییس مجلس گفت: نظر حقوقی من درباره موضوع منتخب اصفهان با نظر شورای نگهبان متفاوت است.

19دی انلاین -

لاریجانی: در موضوع منتخب اصفهان نظرم متفاوت از نظر شورای نگهبان است/با رهبری صحبت کردم/4

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی رییس مجلس نهم، در بخشی از نشست خبري خود در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پیش آمده برای منتخب سوم اصفهان، گفت: باید به نظامات قانونی در کشور پایبند باشیم، رای و نظر خودم این است که قانون با صراحت درباره اظهارنظر شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداها فرصت زمانی گذاشته و گفته نظر قطعی و نهایی را در آن مدت زمانی بايد بدهند و بعد از آن اگر موردی بود، باید مجلس در برسی اعتبارنامه ها لحاظ کند.
وی تاکید کرد: ما معتقد بودیم این نظر شورای نگهبان نمی تواند به بعد از انتخابات تسری پیدا کند ولی تفسیر شورای نگهبان درباره نظارتش متفاوت از این است و معتقد است این نظارت استصوابی باید تا بعد از انتخابات هم ادامه پیدا کند.

لاریجانی با بیان اینکه نظر حقوقي من با شوراي نگهبان متفاوت بود و این استدلال خودم را با رهبری مطرح کردم، اظهار داشت: به رهبر انقلاب عرض کردم که این تفاوت نظر بین ما و شورای نگهبان هست و از هیات عالی حل اختلاف خواستم دراین باره اظهارنظر کند. گویا نظر آنها به نظر شورای نگهبان نزدیک بوده است. سازوکار حل اين مساله همین بود که ما طی کردیم. شايد این موضوع در مجلس آینده بررسی شود تا مشکل رفع شود.

ادامه دارد...

27216

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩۵, ١٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها