سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توکلی: طرح تقویت بسیج با قانون اساسی مغایرت دارد

بروز شده : ۶-١١-١٣٩۴, ٠٩:۴۵    نسخه چاپی    
بعضی وقتها مثل حالا بسیج داوطلبانه کمک می‌کند که افتخار آمیز است. این کارها از روی بزرگواری و داوطلبی است که اشکالی ندارد اما اگر چنین قانونی تصویب شود بخشی از وظایف قوه مجریه زیر نظر نیروهای مسلح می‌رود.احمد توکلی در جریان بررسی طرح تقویت بسیج مستضعفین این مساله را مطرح کرد که این طرح با اصل 60 قانون اساسی مغایرت دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، احمد توکلی گفت: در اصل 60 قانون اساسی آمده اعمال قوه مجریه جز در مواردی که در این قانون مشخص شده از طریق رئیس جمهور و وزراست، وظایفی که در این طرح برشمرده شده تماما و بدون استثنا وظایف قوه مجریه است این در حالی است که بسیج از نظر رده سازمانی زیر نظر نیروهای مسلح است.

او ادامه داد‌: بعضی وقتها مثل حالا بسیج داوطلبانه کمک می‌کند که افتخار آمیز است. این کارها از روی بزرگواری و داوطلبی است که اشکالی ندارد اما اگر چنین قانونی تصویب شود بخشی از وظایف قوه مجریه زیر نظر نیروهای مسلح می‌رود.

این نماینده مجلس افزود:‌ من فکر می‌کنم این مساله با اصل 60 قانون اساسی سازگار نیست و ممکن است شورای نگهبان آن را رد کند. در نتیجه کارهایی را هم که بسیج همین الان با زحمت و افتخار انجام می‌دهد زیر سوال برود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩۴, ٠٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها