سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دعوت از سیدحسن خمینی برای آزمون؟

«نسیم» مدعی دعوت از حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی برای شرکت در آزمون داوطلبان کاندیداتوری انتخابات خبرگان شد.

 

این سایت نوشت: شورای نگهبان در خصوص آزمون علمی داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری پیش از این اعلام کرده بود نامزدهایی که از اعضای فعلی مجلس خبرگان نبوده یا در گذشته در آزمون خبرگانی که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت ننموده‌اند، لازم است در آزمون پیش رو که پانزدهم دی‌ماه در دبیرخانه مجلس خبرگان در قم برگزار می‌شود شرکت کنند. بر همین اساس از سیدحسن خمینی نیز برای شرکت در آزمون علمی داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دعوت شده است.

این در حالی است که منابع نزدیک به بیت امام در گفت‌وگو با «انتخاب»، این خبر را از اساس تکذیب کرده و اعلام می‌کنند که هیچگونه دعوتی از سیدحسن خمینی برای شرکت در امتحان نشده است.

به گفته این منبع آگاه، به نظر می‌رسد جریاناتی به دنبال فشار به شورای نگهبان و تغییر در روند تعریف‌شده شرایط کاندیداهای خبرگان برخلاف دوره‌های گذشته و اظهارات صریح مسئول ممتحین شورای نگهبان و نحوه احراز علمیت اساتید و شخصیت‌های شناخته‌شده و صاحب کرسی تدریس دروس خارج فقه هستند.

وی با اشاره به این شایعه پراکنی‌ها تاکید می‌کند: برخی از سر حقد و کینه دائما در پی انتشار اخبار تخریبی علیه یادگار امام (ره) هستند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩۴, ٠١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها