سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شیخ نمر در آستانه اعدام

بروز شده : ٨-٠٩-١٣٩۴, ٢١:٣۵    نسخه چاپی    
یک منبع عربستانی نزدیک به دستگاه‌های امنیتی این کشور اعلام کرد که حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر و چند تن از اعضای القاعده هفته جاری اجرا می‌شود.
به گزارش شبکه خبری المسله، خالد الحقبانی، مدیر صفحه "موجز الاخبار" که یکی از مسئولان امنیتی سابق در منطقه ریاض بوده و نزدیک به وزارت کشور عربستان است، در پایگاه اجتماعی "توییتر" نوشت: "هفته جاری شریعت الهی درباره سران "فتنه" و کسانی که برای ایجاد فساد در زمین تلاش می‌کنند اجرا خواهد شد."

وی نوشت:‌" شریعت الهی درباره دو فرد مشهور اجرا می‌شود که یکی از ولایت فقیه تبعیت و به گرفتن سلاح علیه عربستان تحریک می‌کند و دیگری به کشتن نیروهای امنیتی فتوا می‌دهد."

اشاره نخست این منبع عربستانی به شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان است که به اتهامات ساختگی از سوی سعودی‌ها به اعدام محکوم شده است.

با وجود اتهاماتی که عربستان به شیخ النمر وارد کرده وی همواره با روش مسالمت آمیز خواهان حقوق مشروع شیعیان بوده و با هرگونه خشونت مخالف است.

فعالان می‌گویند که حساب "موجز الاخبار" وابسته به وزارت کشور عربستان است و از حقوقدانان در آن انتقاد می‌شود.

روزنامه‌های عربستانی هفته گذشته اعلام کردند که وزارت کشور عربستان به زودی حکم اعدام 52 تن از جمله شیخ نمر و اعضایی از القاعده را اجرا خواهد کرد.


منبع: خبرگزاری ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٩-١٣٩۴, ٢١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها