سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از سوی جمعیت هلال احمر؛

استقرار180 کادر درمانی در مسیر مهران - نجف

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩۴, ١۴:۴١    نسخه چاپی    
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: 180 نفر از پزشکان و کادر درمانی این جمعیت در مسیر حرکت زائران از مرز مهران تا شهر نجف اشرف در عراق مستقر شده اند.

امیرحسین ضیایی افزود: بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین، مسئولیت بهداشت و درمان در عراق و امداد در داخل خاک ایران اسلامی بر عهده جمعیت هلال احمر است.
وی گفت: تمهیدهای زیادی در طول ماههای اخیر برای خدمات رسانی به زائران در طول مسیرهای تعیین شده به شهرهای مذهبی عراق اندیشیده شده و کادر درمانی جمعیت هلال احمر به این مسیرها اعزام شده اند بطوری که تنها در مسیر مهران تا شهر نجف اشرف 180 پزشک و کادر درمانی مستقر شده اند.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از اعزام 80 تن دارو برای تامین بیماران احتمالی در مسیرهای منتهی به شهرهای مذهبی عراق نیز خبر و ادامه داد: چهار درمانگاه در شهرهای نجف و کربلا از سوی این جمعیت دایر شده است.
وی گفت: کادر درمانی اعزامی هلال احمر شامل 80 نفر برای استقرار در درمانگاه های این جمعیت در نجف و کربلا و 155 نفر نیز برای استقرار در پایگاه های ارائه خدمات درمانی بین راهی وارد نجف شده اند.
ضیایی از مراجعه روزانه هزار و 500 نفر به مراکز هلال احمر برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی و اسکان نیز خبر داد.
وی اضافه کرد: 70 گروه نیز هم اکنون در سه گذرگاه مرزی مهران، شلمچه و چزابه فعالیت می کنند و در مسیرهای این سه معبر تا دیوانیه عراق نیز پایگاهها و درمانگاههای جمعیت هلال احمر مشغول ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: همچنین سه فروند بالگرد هم اکنون در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه حضور دارند و دو فروند بالگرد دیگر نیز در حالت آماده باش هستند تا در صورت لزوم از توان آنها هم برای امدادرسانی استفاده شود.
وی اسکان اضطراری زائران را از دیگر مسئولیتهای جمعیت هلال احمر عنوان و بیان کرد: افزون بر دو هزار دستگاه چادر و 25 هزار تخته پتو تاکنون در اختیار کمیته اسکان ستاد اربعین قرار گرفته ضمن اینکه این جمعیت باید آمادگی خود را برای خدمات رسانی به سایر نقاط کشور در صورت بروز حوادث غیرمترقبه حفظ کند.
امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روسای جمعیت هلال احمر و اورژانس با استقبال استاندار ایلام، نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استانداری و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی از طریق فرودگاه شهدا وارد این استان شدند.
بازدید از پایگاههای امداد و نجات دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر ایلام در جاده ارتباطی ایلام - مهران و بازدید از بیمارستان امام حسین(ع) مهران از برنامه های سفر وزیر بهداشت است.
همچنین وزیر بهداشت در این سفر در جریان چگونگی روند امدادرسانی و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی و پایانه مرزی مهران قرار گرفت.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩۴, ١۴:۴١

   

پر مبحث ترین ها