سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(طنز) « پدر سیب زمینی مجلسی ایران »

بروز شده : ٣-٠٩-١٣٩۴, ٠٩:۴٣    نسخه چاپی    
نه تنها داد و بیداد و هوار می کند، نه تنها روی میز رئیس مجلس می کوبد، نه تنها ممکن است در حدفاصل میزخودش تا میز رئیس که می آید یک نیشگون هم از علی مطهری گرفته باشد، بلکه استعفا هم می دهد

 

 

محدثه نجف زاده در روزنامه 19 دی نوشت:

 

برخلاف آنچه همه ما از کودکی تا هنگام مرگ گمان می کنیم، سیب زمینی به هیچ عنوان موجودی « بی فایده و بی غیرت و بی رگ» نیست. این موجود به ظاهر سرد و درواقع بسیار مهربان، علاوه بر میزان بالای آنتی اکسیدان های ضد سرطانی، رنگ دانه های مفید ( لطفا نخندید! جدی باشید)، دارا بودن بیش از 67 نوع ماده معدنی و همچنین ویتامین های A,B,C,D,E,F,G,H,I & …، حتی طبق آخرین گزارش های به دست آمده صاف درچشمان شلقم نگاه کرده و گفته: زرشک!  ( همین خیلی حرف درونش هست)

اما فواید بی پایان سیب زمینی تنها مختص به بدن نیست و عالم سیاست را نیز شامل می شود. در این باره دسته بندی هایی وجود دارد که به شرح زیر است:

1-      سیب زمینی انتخاباتی: این دسته از سیب زمینی ها هر چندسال یکبار در موعد انتخابات ناگهان از زمین سبز می شوند. محققان زیادی از دانشگاه های میشیگان، هاروارد، و مرکز تحقیقات گیاه شناسی آمریکا بر روی این سیب زمینی ها جهت به دست آوردن یک موعد زمانی ثابت برای محصول دادن، تحقیق کردند اما در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسیدند. براساس شواهد غیرعلمی، رشد این محصول ارتباط مستقیمی با نوع خاصی از وزش باد که با نام « نسیم مهرورزی» شناخته می شود، دارد. گفتنی است این باد تنها در فصل بهار یا روزهای بهاری یا هنگام حضور دولت های بهاری از سمت شرق به شمال و جنوب و غرب و همه مناطق کشور می وزد، به خصوص مناطق روستایی.

2-      سیب زمینی هسته ای: طبق تحقیقات گروه مهندسی کشاورزی دانشگاه غیرانتفاعی دشتستان بالا‏، رشد این مدل سیب زمینی همزمان با بررسی جزئیات و کلیات طرح « الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران »  در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. به خصوص زمانی که رئیس مجلس در پاسخ به تذکر آیین‌نامه‌ای احمد توکلی پیرامون برجام و نحوه رسیدگی به آن گفت: « شورای عالی امنیت ملی، چارچوب‌هایی دارد که ما باید با آن هماهنگی لازم را داشته باشیم؛ این مساله (موضوع هسته‌ای) بحث فروش سیب‌زمینی که نیست!» براساس شواهد حاصله ، بلافاصله پس از این سخن علی لاریجانی، هسته های جهش یافته یک این مدل سیب زمینی که نشات گرفته از رگ غیرت سایر سیب زمینی ها به دلیل مقایسه شدن با پرونده هسته ای به جوش آمده بود، شکل گرفتند. همچنین دوربین های مجلس نیز از تجمع  صدها هزار نفری سیب زمینی ها بازاری و پشت وانتی در اعتراض به زیرسوال بردن جایگاهشان تصاویری ضبط کرده اند.

3-      سیب زمینی مجلسی: این سیب زمینی ها نسل سوم سیب زمینی های سیاسی هستند که از پیوند سیب زمینی های انتخاباتی و سیب زمینی های هسته ای به وجود آمدند. این مدل سیب زمینی زمانی شکل می گیرد که یک نماینده دلواپس هسته ای مجلس، نزدیک به موعد انتخابات دلواپس سیب زمینی های امحاء شده کشاورزان می شود و به نشانه اعتراض به این موضوع نه تنها داد و بیداد و هوار می کند، نه تنها روی میز رئیس مجلس می کوبد، نه تنها ممکن است در حدفاصل میزخودش تا میز رئیس که می آید یک نیشگون هم از علی مطهری گرفته باشد، بلکه استعفا هم می دهد. این نماینده مجلس به دلیل داشتن نقش اساسی در شکل گیری این مدل سیب زمینی، به عنوان « پدر سیب زمینی مجلسی ایران» نامگذاری شده است.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٩-١٣٩۴, ٠٩:۴٣

   

پر مبحث ترین ها