سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی ممنوع / دفاع از فلسطین واجب شرعی است

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد که جهاد و دفاع از فلسطین تا آزادی کامل سرزمین مقدس فلسطین یک واجب شرعی برای مسلمانان است و همه علمای اسلام بر آن اتفاق نظر دارند.

آیت الله اراکی در نشست اتحادیه جهانی علمای مقاومت برای دفاع از انتفاضه و مقاومت ملت فلسطین با عنوان « همه به سوی فلسطین ... همه برای فلسطین» افزود: هرگونه کمک به انتفاضه و مقاومت ملت فلسطین اعم از مالی ، انسانی و تسیحاتی که در توان کشورهای و امت اسلامی باشد جزو واجبات شرعی است و نباید از آن دریغ شود.
وی خاطرنشان کرد: هیچ احدی و هیچ مسئولی نمی تواند از حقوق مردم فلسطین و حتی یک وجب از خاک فلسطین کوتاه بیاید، هیچ قرارداد سازشکارانه ای که باعث شود حتی یک وجب از خاک فلسطین در اشغال رژیم صهیونیستی باقی بماند، پذیرفتنی نیست.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی رژِیمی جعلی و غیر قانونی است که بر قتل ، کشتار و تجاوز علیه فلسطینی ها بنا شده است و چنین رژیمی نمی تواند دارای مشروعیت باشد و هرکس آن را به رسمیت بشناسد در واقع به قتل و کشتار مشروعیت بخشیده است.
آیت الله اراکی تاکید کرد:این انتفاضه مبارک باید ادامه یابد تا زمانی که وعده الهی «وکان حقا علینا نصر المومنین» تحقق پیدا کند و ما بر همین اساس به جوانان فلسطینی می گوییم، صبر داشته باشید، چرا که پیروزی از آن شماست.
وی خطاب به ملت فلسطین و جوانان مقاوم انتفاضه اظهارداشت: ما علمای اسلام در اینجا جمع شده ایم تا با دلهای مان، روح مان و جان مان اعلام کنیم که با شما هستیم و آماده ایم با هر وسیله ای از شما دفاع کنیم.
نایب رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت با اشاره به آیه شریفه (واذکروا نعمة الله علیکم ومیثاقه الذی واثقکم به إذ قلتم سمعنا وأطعنا)، گفت: ما امروز اینجا جمع شده ایم تا با پیامبراعظم (ص) تجدید بیعت و اعلام کنیم که برعهد و میثاق خود پایبندیم، ما از فلسطین مقاوم، جوانانی که چاقو در دست گرفته اند و از مسجد الاقصی دفاع می کنند و یاران رسول خدا هستند، در کنار آنها می ایستیم و حاضریم جان و مال خود را در این مسیر فدا کنیم.
آیت الله اراکی تاکید کرد: نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و ببینیم که دشمنان بشریت و دشمنان ادیان الهی، جان و مال مسلمانان و سرزمین آنها را مباح می شمارند.
منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٨-١٣٩۴, ٠٧:۴١

   

پر مبحث ترین ها