سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وکیل زنجانی مدعی پرداخت بخشی ازمطالبات شرکت نفت شد

وکیل بابک زنجانی مدعی شد که موکلش مبلغ یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو از مجموع مطالبات شرکت نفت را پرداخت کرد.

رسول کوهپایه زاده افزود: از آنجا که مطالبات شرکت نفت شامل دو بخش، یکی پول واریزی از طریق بانک مرکزی و دیگری مبلغ محمولات نفتی بوده است؛ لذا در این تاریخ بدهی آقای بابک زنجانی از بابت پول واریزی وزارت نفت از طریق بانک مرکزی تسویه شد.
پیشتر برآورد اولیه بدهکاری بابک زنجانی به شرکت نفت 2میلیارد و 66 میلیون یورو اعلام شده بود که مسئول پیگیری این پرونده در وزارت نفت در گفت و گو با ایرنا در این باره گفته بود با توجه به قرار داد و تعهد بابک زنجانی با شرکت نفت در پرداخت خسارت تاخیر و تادیه در پرداخت بدهی های خود، میزان بدهی نامبرده به یک میلیارد و 800 میلیون یورو افزایش یافته است.
به گفته کوهپایه زاده کل مبلغ واریزی وزارت نفت از طریق بانک مرکزی یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو بوده که از این مبلغ پیشتر حدود 660 میلیون یورو بدستور شرکت نفت در حق پیمانکاران این شرکت توسط موکل پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: حسب اعلام رسمی معاون دادستان تهران به دادگاه، ارزش اموال داخل کشور موکلم تا این لحظه به طور قطعی که به شرکت نفت منتقل شده است، مبلغ 2 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام شد.
وی افزود: با تفکیک مبالغ اعلام شده، حدود 767 میلیون و 500 هزار یورو از بدهی موکلم باقی مانده که با این وجود، بخش اول بدهی وی به مبلغ یک میلیارد و 428 میلیون و500 هزار یورو تسویه شد.
وکیل بابک زنجانی درباره اظهارات وکیل شرکت اچ کی مبنی براینکه تا کنون پولی به حساب شرکت از دارایی های داخل کشور بابک زنجانی واریز نشده و همه نزد معاون دادستان محفوظ است، گفت: این حرف غیرحقوقی و غیرصحیح است چون طبق مصوبه مراجع عالی ذی صلاح کلیه اموال زنجانی در داخل کشور پس از برآورد به شرکت نفت بابت بخشی از بدهی اش منتقل شده است و شرکت نفت اکنون مالک این اموال می باشد و می تواند مانند هر مالکی مال را بفروشد یا نفروشد.
وی افزود: ضمن اینکه دارایی های موکل بعنوان قسمتی از سهام شرکت ها بوده که به شرکت نفت منتقل شده و این شرکت از چندین ماه پیش هیات مدیره منصوب خود را مستقر نموده و شرکت ها در مالکیت اختیار و کنترل شرکت نفت است.
به گزارش ایرنا، تا کنون پنج جلسه از رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو متهم دیگر نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی بصورت علنی برگزار شد.
نماینده دادستان در سه جلسه نخست کیفرخواست 238 صفحه ای متهمان نفتی را قرائت کرد و بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی از جلسه چهارم شروع به قرائت دفاعیات 200 صفحه ای خود کرد که قرائت این دفاعیات همچنان ادامه داد.
قاضی صلواتی در جلسه چهارم دادگاه، خطاب به بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی گفته بود که اتهام شما براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی ، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو عنوان شده است.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩۴, ١٩:١٨

   

پر مبحث ترین ها